86 gadus vecajam Amerikas latvietim ir trīs iespējas, kā palikt Latvijā

0 komentāri

86 gadus vecajam Georgam Ričijam, kuram apdrošināšanas kompānijas atteikušas izsniegt polisi ievērojamā vecuma dēļ, bet kurš vēlas iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā, faktiski ir trīs iespējas, kā to izdarīt, saprotams pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāvju skaidrojuma portālam Skaties.lv.

Proti, ASV dzīvojošais latvietis, kurš izlolojis sapni vecumdienas pavadīt Latvijā, var: 1. Iegūt uzturēšanās atļauju; 2. Iet repatriācijas ceļu; 3. Kļūt par Latvijas pilsoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai arī PMLP nekomentē konkrēto gadījumu, šie ir trīs veidi, kā var rīkoties Georgs Ričijs.

Jau ziņojām, ka Georgs Ričijs dzīves nogalē nolēmis pārcelties uz dzīvi Madonas rajonā, lai sakoptu sievas senču īpašumu. Uzreiz pēc ierašanās Latvijā viņš sācis kārtot pilsonības dokumentus – izgājis virkni medicīnas pārbaužu, dabūjis apstiprinājumu, ka viņš iepriekš nav sodīts utt. Taču tagad var gadīties, ka viņa lolotais sapnis par vecumdienām Latvijā izgāžas, jo viņam ir grūtības iegūt uzturēšanās atļauju sava vecuma dēļ.

Tāpat PMLP pauž, ka neatbild par integrāciju un to, kāda ir Latvijas reemigrācijas un tautiešu piesaistīšanas politika. “Esam papīru izpildītāji, bet ne likuma izveidotāji,” portālam Skaties.lv pauda PMLP pārstāve.

Viņa norādīja, ka pilsonības iegūšana latviešiem ir vienkārša, ir tikai jāpierāda, ka saknes ir Latvijā. To iespējams izdarīt, uzrādot arhīvu dokumentus, kas to apliecina.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas