84% iedzīvotāju amatpersonu uzpirkšanu uzskata par izplatītu parādību

0 komentāri

84% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts amatpersonu uzpirkšana ir izplatītākā parādība uzņēmumu savstarpējo attiecību kārtošanā jeb reiderisma gadījumos, savukārt policijas darbam uzticas vien 30%, bet prokuratūras un tiesu darbam vēl mazāk – attiecīgi 19% un 18%, liecina “SKDS” veiktā aptauja.

Tāpēc, lai veicinātu reiderisma problēmu apzināšanu, analīzi un izpratni, biedrība Stratēģiskās pētniecības un vadības centrs sadarbībā ar augstskolām izsludina zinātniski pētniecisko darbu konkursu studentiem Reideri nāk!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saskaņā ar SKDS veikto aptauju, aptuveni trešdaļa – 34% – Latvijas iedzīvotāju domā, ka reiderisms ir izplatīta parādība Latvijā.

Savukārt, vaicāti par konkrētiem darbībām, ko visbiežāk izmanto reideri savu mērķu realizācijā, aptaujātie respondenti norāda uz vēl lielāku izplatību: 36% respondenti atzīst, ka Latvijas biznesa vidē izplatīta parādība ir uzņēmumu prettiesiska pārņemšana, 55% par izplatītu parādību uzskata nepamatotu prasību celšana tiesā, 63% – darboties spējīgu uzņēmumu novešanu līdz maksātnespējai, kamēr lielākā daļa – 84% norāda uz nepieciešamību uzpirkt atbildīgās valsts amatpersonas.

Tajā pašā laikā sabiedrības uzticība reiderismā iesaistītajām atbildīgajām iestādēm ir ļoti zema – tam, ka policija kalpo sabiedrības interesēm un savus pienākumus pilda labi, tic 30%, prokuratūras darbam uzticas 19% iedzīvotāju, bet tiesai – 18%.

SKDS aptauja notika 2016.gada janvārī – februārī, un tajā piedalījās 1005 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Lai veicinātu reiderisma problēmu apzināšanu, analīzi un izpratni par reiderisma shēmu dažādajiem izpausmes veidiem biedrība Stratēģiskās pētniecības un vadības centrs sadarbībā ar augstskolām izsludina zinātniski pētniecisko darbu konkursu studentiem Reideri nāk!

Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit! 

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas