50 sākumskolās pastiprināti apgūs datoriku

0 komentāri

Jau rudenī vairākās sākumskolās pastiprināti sāks apgūt datorprasmes un pilotprojektā iesaistīsies vairāk nekā 50 skolu. 

Datoriku integrēs citos mācību priekšmetos, nevis pasniegs kā atsevišķu priekšmetu. Iecerēts, ka pēc diviem gadiem datorikas apguve jau no pirmajām klasēm būs obligāta visā Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Sākumskolā nav tā uzstādījuma, ka datorikas mācīšana notiek katru nedēļu, 40 minūtes pie datora sēžot. Tātad tur ir iespējams, atkarībā no skolā pieejamiem resursiem, lego konstruktoriem vai citiem konstruktoriem. Piemēram, viņi mācās konstruēt, saprast algoritmus un tam konstruktori ir ļoti laba lieta,” norāda VISC Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vadītājs Imants Vasmanis.

Tomēr tehniskais nodrošinājums varētu izrādīties vājais posms programmas ieviešanā, jo dažādās skolās tas ir atšķirīgs, tāpat kā speciālistu pieejamība. Šobrīd Izglītības ministrija vēl nav aprēķinājusi, cik izmaksātu skolu nodrošināšana, lai datoriku tiešām varētu sākt apgūt jau no 1. klases visā Latvijā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas