50 gados Latvijas iedzīvotāji kļūs par veselīgāko tautu pasaulē, uzskata Belēvičs

1 komentārs

50 gados Latvijas iedzīvotāji kļūs par veselīgāko tautu pasaulē, – tādu plānu piecu mēnešu laikā izstrādājis veselības ministrs Guntis Belēvičs. Tikmēr tie, kas šajā nozarē strādā, par ambiciozajiem mērķiem un to, cik tie ir svarīgi šobrīd, šaubās. 

Latvija būs veselīgākā valsts pasaulē, – tāds 50 gadu plāns tapis veselības ministra Gunta Belēviča paspārnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mērķi ir ambiciozi:

 • 2065. gadā vidēji Latvijas iedzīvotājs dzīvos 90 gadus, turklāt 75 no tiem – veselīgi
 • Svaigus dārzeņus un ogas ikdienā ēdīs visi cilvēki
 • Liekais svars satrauks mazāk nekā 15%
 • Smēķētāji un pārmērīgi grādīgo lietotāji saruks līdz 1%, bet 98% iedzīvotāju reizi gadā veiks profilaktisko apskati.

Taujāts, vai šobrīd primāri nebūtu jādomā par citām nozares problēmām, piemēram, ārstu streiku vai slimnīcām, kas ir uz maksātnespējas sliekšņa, ministrs atbild noliedzoši.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Mēs katru dienu risinām problēmas, kuras dod rezultātus šodien, mums katru dienu ir jārisina problēmas, kuras rezultātu dos pēc gada, diviem, un mums ir jāieliek pamati un jārisina tās problēmas un jārisina lietas, lai mums problēmas nebūtu pēc paaudzēm.

Veselīgs uzturs, tautas sports, brīvība no atkarībām un veselības profilakse, – katrai šīm četrām jomām tuvāko trīs gadu laikā taps konkrēts rīcības plāns. No Briseles līdz 2020.gadam veselības veicināšanai un profilaksei būs pieejami aptuveni 55 miljoni eiro.

Plāns cita starpā paredz dažādas informācijas kampaņas un pirmās, piemēram, par psihisko veselību, fiziskajām aktivitātēm un veselīgu uzturu – iedzīvotājus uzrunās jau vasarā, rudenī.

Iecere ir laba un ieviešama, taču jāparūpējas arī par tiem, kuriem palīdzība akūti vajadzīga jau tagad, saka nozarē strādājošie.

Turklāt līdzīgi plāni bijuši teju katram veselības ministram, tādēļ Belēviča iecerē nekā oriģināla neesot. Tiek apšaubīti arī izvirzītie mērķi.

Nauda veselības aprūpē pazūd kā tukšā mucā, – tieši šo problēmu un hroniski trūkstošo finansējumu eksperti min kā būtiskāko lietu, kas jārisina tūlīt un tagad.

1 komentārs

TOP komentāri

 • komedi
  0

  komedi

  Muldoņa .

  27.03.2015 03:40

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas