43% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nākotnē būs pakļauti nabadzības riskam

0 komentāri

Nesen veikts pētījums par pašreiz strādājošo Baltijas valstu iedzīvotāju pensijām vecumdienās, atklāj diezgan bēdīgu ainu. Ļoti daudzi cilvēki nav gatavi pensijas vecumam – sociālās iemaksas veic tikai no minimālās algas, bet citus uzkrājumus neveido. Līdz ar to gandrīz puse jeb 43% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem nākotnē būs pakļauti nabadzības riskam.

No visām Baltijas valstīm Latvijas iedzīvotājiem ir viszemākā uzticēšanās pensiju sistēmai, cilvēki netic tās stabilitātei. Vairums uzskata, ka vecumdienās viņiem neklāsies labāk kā šodienas pensionāriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

SEB bankas veiktais pētījums rāda, ka Baltijas valstu iedzīvotāji netic, ka valsts par tiem vecumdienās parūpēsies, vairāk nekā puse strādājošo paļaujas paši uz savām spējām nodrošināt ienākumus pensijas vecumā. Tomēr tā esot ticība brīnumam, jo, piemēram, Latvijā tikai 18% strādājošo veido uzkrājumus, un liela daļa atzīst – arī neplāno to darīt. Tā vietā cilvēki norāda uz dažādām alternatīvām, ko darīs, kad pensijas vecums būs klāt.

Cilvēki arī cer, ka naudu vecumā iegūs, pārdodot savus nekustamos īpašumus.

Pētījums iezīmē skarbu nākotni – gandrīz puse no pašlaik strādājošajiem Latvijā, tiks pakļauti nabadzības riskam vecumdienās, jo to pensija būs mazāka nekā 60% no vidējās algas valstī.

Labklājības ministrijā atzīst, ka aktīvāk būtu jāapkaro ēnu ekonomika, tajā pašā laikā norādot, ka katram pašam jāuzņemas atbildība par savu nākotni jau tagad un jādomā par sociālo aizsardzību ne tikai pensijas kontekstā, bet arī bezdarba vai slimības gadījumā.

Tas savukārt nozīmē milzīgas problēmas sociālajam budžetam, jo liela daļa iedzīvotāju būs sociāli nenodrošināti un palīdzību lūgs no valsts.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas