43% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nākotnē būs pakļauti nabadzības riskam

0 komentāri

Nesen veikts pētījums par pašreiz strādājošo Baltijas valstu iedzīvotāju pensijām vecumdienās, atklāj diezgan bēdīgu ainu. Ļoti daudzi cilvēki nav gatavi pensijas vecumam – sociālās iemaksas veic tikai no minimālās algas, bet citus uzkrājumus neveido. Līdz ar to gandrīz puse jeb 43% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem nākotnē būs pakļauti nabadzības riskam.

No visām Baltijas valstīm Latvijas iedzīvotājiem ir viszemākā uzticēšanās pensiju sistēmai, cilvēki netic tās stabilitātei. Vairums uzskata, ka vecumdienās viņiem neklāsies labāk kā šodienas pensionāriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

SEB bankas veiktais pētījums rāda, ka Baltijas valstu iedzīvotāji netic, ka valsts par tiem vecumdienās parūpēsies, vairāk nekā puse strādājošo paļaujas paši uz savām spējām nodrošināt ienākumus pensijas vecumā. Tomēr tā esot ticība brīnumam, jo, piemēram, Latvijā tikai 18% strādājošo veido uzkrājumus, un liela daļa atzīst – arī neplāno to darīt. Tā vietā cilvēki norāda uz dažādām alternatīvām, ko darīs, kad pensijas vecums būs klāt.

Cilvēki arī cer, ka naudu vecumā iegūs, pārdodot savus nekustamos īpašumus.

Pētījums iezīmē skarbu nākotni – gandrīz puse no pašlaik strādājošajiem Latvijā, tiks pakļauti nabadzības riskam vecumdienās, jo to pensija būs mazāka nekā 60% no vidējās algas valstī.

Labklājības ministrijā atzīst, ka aktīvāk būtu jāapkaro ēnu ekonomika, tajā pašā laikā norādot, ka katram pašam jāuzņemas atbildība par savu nākotni jau tagad un jādomā par sociālo aizsardzību ne tikai pensijas kontekstā, bet arī bezdarba vai slimības gadījumā.

Tas savukārt nozīmē milzīgas problēmas sociālajam budžetam, jo liela daļa iedzīvotāju būs sociāli nenodrošināti un palīdzību lūgs no valsts.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas