31% Latvijas iedzīvotāju tagad nedotos uz barikādēm aizstāvēt Latviju, atklāj pētījums

1 komentārs

“Vai Jūs personīgi būtu gatavs(-a) iet uz barikādēm aizstāvēt Latvijas neatkarību, kā tas bija 1991. gadā, ja tas būtu nepieciešams?” – atbildot uz šādu jautājumu tagad, pēc 25 gadiem, celties, iet un darīt būtu gatava gandrīz viena ceturtā daļa aptaujas dalībnieku.

24% aptaujāto iedzīvotāju norāda, ka pavisam noteikti Latvijas neatkarību aizstāvētu. Savukārt trešā daļa aptaujas dalībnieku – 33% – atzīst, ka, iespējams, vai varbūt dotos uz barikādēm arī šobrīd.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr strikta nostāja ir 31% aptaujāto, kas uz šo jautājumu atbildēja, ka pavisam noteikti to nedarītu.

Savukārt nedaudz vairāk kā katrs desmitais – 12% – aptaujāto atzīst, ka ir grūti pateikt vai arī viņi nezina, kāda būtu viņu personīgā izvēle, ja mūsu valsts brīvību nāktos aizstāvēt uz barikādēm tagad, 2016. gadā.

Par spīti bieži dzirdētajam viedoklim, ka šobrīd daudzi vairs to nedarītu un barikāžu fenomens nav atkārtojams, aptauja liecina, ka kritiskā brīdī tik būtisku lietu kā neatkarība, sargātu vairāk nekā puse iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka mūsu kritiskums par demokrātiju, brīvības blakusefektiem un negatīvā nostāja pret varu un politiku šajā laikā nav sagandējusi pašu vērtīgāko, kas mums ir. Tās ir labas ziņas Latvijai!

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu re
    0

    Nu re

    Latviju aizstāvētu vienmēr, bet ne šos varas murmuļus.

    18.01.2016 03:46

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas