23% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ēnu ekonomika valstī ir teju vai ikdiena

1 komentārs

LNT raidījums Top 10 sadarbībā ar pētījumu uzņēmuma GfK palīdzību interneta lietotāju aptaujā skaidroja, ko cilvēki atbild uz jautājumu: “Vai ikdienā saskaraties ar ēnu ekonomiku Latvijā?”

Gandrīz katrs ceturtais aptaujas dalībnieks atzīst, ka ēnu ekonomika ir teju vai ikdiena – 23% norāda, ka ar to saskaras regulāri.

Savukārt absolūtais vairākums, tas ir vairāk kā divas piektdaļas respondentu jeb 44% atbildēja, ka ar ēnu ekonomiku saskaras tikai dažreiz vai reti.

Savukārt 17% aptaujāto aptaujā norādīja, ka ar ēnu ekonomiku ikdienā nesaskaras, turklāt – tas nenotiek nekad.

Un salīdzinoši liela aptaujas dalībnieku daļa – 16% atzīst, ka nezina, vai viņiem iznācis saskarties ar čeku neizsišanu, maksāšanu skaidrā naudā vai iespēju tādējādi nemaksāt PVN, vai arī viņiem nav viedokļa par šo jautājumu.

Rezultāti diezgan precīzi atbilst pētnieku datiem par ēnu ekonomikas lielumu, tomēr kopumā jāsecina, ka šis nelegālās ekonomikas pūķis savu galvu laiku pa laikam izrāda diezgan liela daļa aptaujāto.

Un tas nozīmē, ka par spīti atvērtajām durvīm uz bagāto valstu klubu, par ko tūdaļ turpināsim, gadiem ilgi mūsu pūliņi cīnīties ar ēnu ekonomiku jūtamus rezultātus nav devuši.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Agnese
    0

    Agnese

    Pilnīgi piekrītu ,un atbalstu , nav ko tos zagļus barot ,tāpat viņi tautas labā nekā nedara , kā tik priekš sevis .

    26.06.2016 21:13

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas