20% vecāku baidās lidot kopā ar mazuli, jo trūkst praktiskas informācijas

0 komentāri

Sācies atvaļinājumu laiks un tikai dabiski, ka ģimene brīvo laiku vēlas pavadīt kopā. Taču, kā liecina aptaujas dati, 70% vecāku lidojums kopā ar bērnu rada stresu un nogurumu. Kā noskaidrots vienas no lielākajām tūrisma aģentūrām Latvijā Latvia Tours veiktajā aptaujā, tam par iemeslu ir dažādas praktiskas informācijas trūkums.

1. jūnijā aizvadījām Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, līdz ar to jūnija mēnesī pastiprināta uzmanība pievērsta bērnu drošībai un labklājībai dažādos griezumos. Aptaujas dati rāda, ka 23% vecāku labprāt lido kopā ar bērniem, taču 22% izvēlas lidot vieni, savukārt 55% vecāku jūtas komfortabli abos gadījumos. Šādu izvēli mēdz noteikt arī bailes – 19% vecāku baidās lidot ar mazu bērnu, bet 31% šādas nepatīkamas emocijas piedzīvojuši pirmajā, kopīgajā lidojuma reizē, tomēr puse (50%) vecāku ar baiļu sajūtu nav saskārušies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vaicāti par problēmām, ar kurām nācies saskarties, lidojot kopā ar bērniem, 28% vecāku atzīst, ka trūkst informācijas par bērnu pārtikas pārvadāšanu, 15% vecāku interesētu informācija par mazuļa pārtīšanas iespējām uz lidmašīnas klāja, 12% nezina, kā lidojuma laikā pārvadāt bērnu ratiņus, bet 28% vecāki norāda, ka saskārušies ar visām iepriekš minētajām problēmām. 17% respondentu norādījuši arī citus aspektus, akcentējot, ka informācijas ieguvi sarežģī tas, ka aviokompāniju noteikumi atšķiras.

“Aptaujas rezultāti norāda uz informācijas trūkumu vecāku vidū. Mūsu pieredze rāda, ka ļoti daudz vecāku izvēlas ceļot kopā ar bērniem un bieži neskaidros jautājumus vaicā savam ceļojumu konsultantam. Tādēļ, balstoties uz iegūtajiem, vecākiem aktuālajiem jautājumiem, izstrādāsim padomus, lai atvieglotu lidošanas procesu,” stāsta “Latvia Tours” direktore Ieva Keiša.

Kā biežāko informācijas avotu atbilžu gūšanai vecāki norādījuši vecāku forumus internetā (38%), savu ceļojuma konsultantu minējuši 35%, bet 25% vēršas pie lidostas personāla vai konkrētās aviokompānijas mājas lapā.

Lielākā daļa (72%) māmiņu zina, ka pēc 36. grūtniecības nedēļas lidot ir aizliegts, tomēr 28% māmiņu par šādu liegumu nebija dzirdējušas. Turklāt aptaujas dati atklāj, ka 22% grūtnieču pirms lidojuma nav konsultējušās ar ārstu.

Kopumā aviokompānijas tiek vērtētas kā ģimenēm draudzīgas (58%), 42% uzskata, ka aviokompānijas nav ģimenēm draudzīgas, taču sniedz arī ierosinājumus un problēmas risinājumus. Piemēram, aicinot pa e-pastu vai bukletu veidā tūrisma aģentūrās un uz lidmašīnas klāja izvietot informatīvos materiālus par noteikumiem, kas saistīti ar lidošanu kopā ar bērniem, kā arī apdomāt, vai ģimenes ar bērniem nav iespējams sēdināt atsevišķās rindās, līdzīgi kā tiek nodalīta biznesa klase.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas