90. gados iestiklotās lodžijas bija modē. Tagad par tām draud soda nauda

2 komentāri

Rīga nolēmusi pielikt punktu patvaļīgai daudzdzīvokļu namu balkonu un lodžiju iestiklošanai. Līdz šim liela daļa lodžiju pārbūvētas bez būvvaldes atļaujas, kas tiek klasificēta kā nelikumīga būvniecība. Jaunie noteikumi paredz veidu, kā šādas konstrukcijas legalizēt, un arī atvieglo kārtību tiem, kas vēlas lodžiju iestiklot no jauna. Bet par noteikumu neievērošanu var nākties maksāt sodu.

Lodžiju un balkonu iestiklošana kļuva populāra 90. gados, un šobrīd reti atrodams kāds daudzdzīvokļu nams, kam nav iestiklota neviena lodžija vai balkons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vairums no šīm konstrukcijām izbūvētas patvaļīgi bez jebkāda projekta vai saskaņošanas. Stiklotās lodžijas bojā mājas fasādes izskatu, kā arī nereti ir bīstamas.

Rīgas būvvaldes vadītājs norāda, ka iepriekš kārtība, kas regulēja lodžiju un balkonu iestiklošanu, bija smagnēja – vienmēr bija nepieciešams būvprojekts. Tagad izstrādāts daudz vienkāršāks regulējums, kas ļaus legalizēt arī līdz šim nelikumīgi izbūvētās lodžijas.

Lai piespiestu lodžijas sakārtot atbilstoši būvnormatīviem, likums paredz arī soda sankcijas, tostarp palielinātu nekustamā īpašuma nodokli. Iedzīvotāju sodīšana gan nebūšot Rīgas būvvaldes pamatmērķis.

Skaties video:

2 komentāri

TOP komentāri

 • vārds
  0

  vārds

  Ko tu tur samurgoji? Kāpēc valdība ir jāsiltina tavs privā vai kopīpašums?

  15.09.2015 22:47

 • ezis
  0

  ezis

  Ja nav paredzēts daudzīvokļu mājās "krāsniņas"tad drīz jaraizejās ka būs likums ka nesrīkstēa dzīvoklī tādās būt?Jo redz Latvijas augstmaņi nevar nosiltināt pusabrukušas ēkas tikai zin kā naudu kasēt.Un ka ir uzscelts tad jaajauc nost.(škrobe tiem kas nesen paketņikus salikuši)

  15.09.2015 22:27

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas