10% iedzīvotāju Āfrikas cūku mēra dēļ ēd mazāk cūkgaļas

0 komentāri

Lielākā daļa jeb 76% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem Āfrikas cūku mēra izplatīšanās dēļ uzturā nelieto mazāk cūkgaļu, taču 10% respondentu atzīst, ka mēra izplatība ir ietekmējusi viņu ēšanas paradumus.

To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu “900 sekundes”, jūlijā veiktais pētījums.

Desmitā daļa (10%) Latvijas iedzīvotāju aptaujātajā vecuma grupā Āfrikas cūku mēra izplatīšanās dēļ uzturā mazāk lieto cūkgaļu. Vēl viena desmitdaļa jeb 10% aptaujāto atzīst, ka jau iepriekš cūkgaļu uzturā nav lietojuši.

4% iedzīvotāju nav spējuši norādīt konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Cūkgaļas patēriņa izmaiņas Āfrikas cūku mēra izplatīšanās dēļ

Uzdotais jautājums: Vai Āfrikas cūku mēra izplatīšanās dēļ Jūs personīgi uzturā mazāk lietojat cūkgaļu?

Dati: TNS

Dati: TNS

6% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem Āfrikas cūku mēra izplatīšanās dēļ iespēju robežās izvairās braukt uz mēra skartajām teritorijām. Tomēr viena trešdaļa  jeb 33% aptaujāto iedzīvotāju neizvairās braukt uz mēra skartajām teritorijām. Tikmēr 57% Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka līdz šim nav bijis jādodas vai nav apsvēruši doties uz Āfrikas cūku mēra skartajām teritorijām.

4% iedzīvotāju nav norādījuši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Izvairīšanās doties uz Āfrikas cūku mēra skartajām teritorijām

Uzdotais jautājums: Vai Āfrikas cūku mēra izplatīšanās dēļ Jūs iespēju robežās izvairāties braukt uz mēra skartajām teritorijām?

Dati: TNS

Dati: TNS

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas