Saasinās konflikts starp Valsts kancelejas direktori un valsts drošības iestādēm

0 komentāri

Apgriezienus uzņem Valsts kancelejas direktores Elitas Dreimanes un valsts drošības iestāžu konflikts. Drošības policija saņēmusi Satversmes aizsardzības biroja vēstuli, kurā paustas bažas, ka Valsts kancelejā ir problēmas ar nacionālās drošības jautājumiem.

Par to informēta arī premjere, kas līdz ar to apturējusi valsts kancelejas direktores Elitas Dreimanes darbības izvērtēšanu.

Pati Dreimane izvērtēšanas procesu nodēvējusi par prettiesisku un neobjektīvu.

Atbilstoši likumam, Valsts kancelejas vadītāja darbība jāvērtē reizi divos gados. Elita Dreimane šajā amatā ir kopš 2011. gada un līdz šim vērtējums bijis pozitīvs. Tomēr šogad janvārī izveidotās komisijas darbs ievilcies. Izskanējusi arī informācija, ka Dreimane vietu Valsts kancelejas vadībā varētu zaudēt.

Šobrīd viņas izvērtēšanas process ir apturēts.

Dreimane arī paziņojusi, ka pašlaik viņas darbības izvērtēšana kļuvusi neobjektīva. Uzaicinājumu ierasties SAB viņa saista ar Valsts kancelejas pērnā gada mēģinājumiem mainīt kārtību, kā tiek piešķirta pielaide valsts noslēpumiem.

Tikmēr premjere Laimdota Straujuma liek noprast, ka arī bez pagaidām slepenās SAB vēstules esot arī citas lietas, kas aizēno Dreimanes darbu.

Jāpiebilst, ka arī pašai Dreimanei amata pienākumu pildīšanai vajadzīga pielaide Valsts noslēpumam. Tā jau 14 gadus viņai izsniegta un ir spēkā arī joprojām. Savukārt pielaidi zaudējis viņas palīgs.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas