Saasinās konflikts starp Valsts kancelejas direktori un valsts drošības iestādēm

0 komentāri
Saasinās konflikts starp Valsts kancelejas direktori un valsts drošības iestādēm
FOTO: LETA

Apgriezienus uzņem Valsts kancelejas direktores Elitas Dreimanes un valsts drošības iestāžu konflikts. Drošības policija saņēmusi Satversmes aizsardzības biroja vēstuli, kurā paustas bažas, ka Valsts kancelejā ir problēmas ar nacionālās drošības jautājumiem.

Par to informēta arī premjere, kas līdz ar to apturējusi valsts kancelejas direktores Elitas Dreimanes darbības izvērtēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pati Dreimane izvērtēšanas procesu nodēvējusi par prettiesisku un neobjektīvu.

Atbilstoši likumam, Valsts kancelejas vadītāja darbība jāvērtē reizi divos gados. Elita Dreimane šajā amatā ir kopš 2011. gada un līdz šim vērtējums bijis pozitīvs. Tomēr šogad janvārī izveidotās komisijas darbs ievilcies. Izskanējusi arī informācija, ka Dreimane vietu Valsts kancelejas vadībā varētu zaudēt.

Šobrīd viņas izvērtēšanas process ir apturēts.

Dreimane arī paziņojusi, ka pašlaik viņas darbības izvērtēšana kļuvusi neobjektīva. Uzaicinājumu ierasties SAB viņa saista ar Valsts kancelejas pērnā gada mēģinājumiem mainīt kārtību, kā tiek piešķirta pielaide valsts noslēpumiem.

Tikmēr premjere Laimdota Straujuma liek noprast, ka arī bez pagaidām slepenās SAB vēstules esot arī citas lietas, kas aizēno Dreimanes darbu.

Jāpiebilst, ka arī pašai Dreimanei amata pienākumu pildīšanai vajadzīga pielaide Valsts noslēpumam. Tā jau 14 gadus viņai izsniegta un ir spēkā arī joprojām. Savukārt pielaidi zaudējis viņas palīgs.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas