Saasinājušās kaislības veselības aprūpes kvotu sistēmā

0 komentāri

Lai pēc ģimenes ārsta nosūtījuma gaidīšanas laiku pie ārsta speciālista saīsinātu, daudzi iedzīvotāji izšķiras samaksāt par vizīti. Tas automātiski nozīmē, ka turpmākas valsts apmaksātas analīzes pacientam ir liegtas. Problēma – nepietiekamais valsts finansējums.

Jaunā kartība paredz, ka ģimenes ārsti vairs nedrīkst pacientu vairākkārtīgi nosūtīt uz laboratoriskiem izmeklējumiem. Tā vietā dakterim ir jāizraksta slimniekam nosūtījums pie ārsta speciālista. Lai par valsts naudu nokļūtu pie ārsta speciālista, bieži vien ir jāgaida garā rindā.

Samaksājot par vizīti no savas kabatas, gaidīšanas laiks krietni saīsinās. Taču tādā gadījumā pacientam jārēķinās ar turpmākiem izdevumiem. Par speciālista nozīmētām tālākām analīzēm slimniekam būs jāmaksā pašam. Veselības ministrs Guntis Belēvičs ātru risinājumu šai problēmai nesola. TV 3 ziņām viņš norādīja, ka Latvijā veselības aprūpe saņem vismazāko finansējumu no valsts budžeta, un tas arī ir visu problēmu cēlonis. Ģimenes ārstiem šajā jautājumā ir atšķirīgi viedokļi.

Foto

Latvijas ģimenes ārstu asociācija skaļi protestē pret jauno kvotu sistēmu analīzēm, jo tieši ilgais gaidīšanas laiks pie ārsta speciālista daudzu pacientu veselības stāvokli pasliktina. Turpretim Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija tik kritiski vis nav noskaņota. Lauku asociācijas vadītāja norādīja, ka finansējums laboratoriskiem izmeklējumiem nav samazināts. Vienīgā atšķirība esot tā, ka ģimenes ārstiem ar speciālistiem tagad vairāk būs jāsadarbojas.

Saeimas atbildīgās komisijas sēde beidzās bez vērā ņemamiem rezultātiem. Komisijas vadītāja Aija Barča atzina, ka ierobežotos budžeta apstākļos sistēma ir darboties spējīga. Tikmēr Latvijas ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide pēc jaunās valdības apstiprināšanas lūgs tikšanos ar premjeru un pieprasīs sistēmu apturēt. Pretējā gadījumā izskan brīdinājumi par protesta akcijām.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas