Rinkēvičs apliecinājis vēlmi tuvināt Baltkrieviju ar ES

2 komentāri

Ārlietu ministrs šodien atgriezās no divu dienu vizītes Baltkrievijā, kur tikās gan ar savu kolēģi, ārlietu ministru Vladimiru Makeju, gan prezidentu Aleksandru Lukašenko. Starp Briseli un Minsku notiekot tuvināšanās, un Rīgas interesēs esot šo tuvināšanos tikai veicināt.

Latvija kā vienu no galvenajām prezidentūras prioritātēm noteikusi Austrumu partnerības veicināšanu, un tas vistiešākajā mērā attiecas arī uz Baltkrieviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpēc vizīte Minskā ārlietu ministram bija laba iespēja kaimiņus sagatavot gaidāmajam Rīgas samitam.

Ar Edgaru Rinkēviču tiekamies ministrijā vien īsu brīdi pēc viņa lidmašīnas nosēšanās. Kopumā ministrs ar vizīti šķiet gandarīts, jo ledus attiecībās ar kaimiņiem ir sakustējies.

Tai skaitā Rinkēvičs min vīzu vienkāršošanas procedūru, arī Baltkrievijas un Eiropas Savienības sadarbību ekonomikas un izglītības jomās. Taču tas nenozīmējot, ka visas domstarpības esot aizmirstas. Tiekoties ar prezidentu Lukašenko, Rinkēvičs tomēr pieskāries arī galvenajam labo attiecību kavēklim – Baltkrievijas politieslodzītajiem. To skaits gan pēdējo gadu laikā sarucis.

Jautāts, vai tas nozīmē, ka Briseles attieksme pret ”pēdējo diktatoru”, kā Lukašenko dēvēts vēl nesenā pagātnē, pamazām mainās, Rinkēvičs atbild apstiprinoši.

Kā reiz pavasarī, maijā, Rīga pie sevis arī pulcēs Austrumu partnerus samitā, uz kuru ielūgumus izsūtīs tuvākajā laikā. Tā kā oficiāla ielūguma vēl nav, Lukašenko savu dalību samitā nav apstiprinājis, taču Rinkēvičs pauž cerību, ka partnervalstis tiks pārstāvētas visaugstākajā līmenī.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Nu re
  0

  Nu re

  Baltkrievam ir jābūt ES!

  20.02.2015 19:41

 • Nu re
  0

  Nu re

  Baltkrievs jau dikti ir par Baltkrieviju , par valodu, par kultūru un pret rusifikāciju.

  20.02.2015 19:36

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas