Rindas uz latviešu bērnudārziem divreiz garākas nekā uz krievu dārziņiem

0 komentāri

Bezgalīgās rindas uz Rīgas pašvaldības bērnudārziem jau gadiem ilgi ir samilzusi problēma. Turklāt konstatēta sakarība – uz vietu latviešu bērnudārzā ir vairāk nekā divas reizes garākas rindas nekā uz vietu mazākumtautību dārziņā. Jaunie vecāki to uzskata par netaisnību dārziņu sadalījumā. Taču Rīgas domē mierina – līdz ko šāda situācija veidojas, mazākumtautību pirmsskolās tiek izveidotas grupiņas valsts valodā.

Latviešiem – divreiz garākas rindas

Mārtiņš Tilcēns ir jaunais tētis. Janvārī pasaulē ieradās viņa meitiņa un jau otrajā mazuļa dzīves dienā viņš savu atvasi reģistrēja rindā uz pašvaldības bērnudārzu. Tā kā noteikumi ļauj katru bērnu reģistrēt vienlaikus trīs pirmsskolās, Mārtiņš atlasīja sev parocīgākās, kur saziņas valoda ir latviešu. Vieta rindā – ap septīto simtu. Intereses pēc jaunais tēvs nolēma arī papētīt, kādas izredzes būtu mazākumtautību bērnudārzā, un konstatēja, ka vieta ir krietni augstāka – ap divsimto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mārtiņš Tilcēns, Jaunais tēvs

Konstatēju, ka rinda tikai uz papīra eksistē, bet reāli nav. Principā mans bērns jau varētu no pusotra gada vecuma iet bērnudārzā, kas ir arī vēlamais vecums. Savukārt latviešu bērnudārzā, ja izvēlētos palikt tajā 700. vietā, tas nozīmē, ka mums būtu jāgaida vismaz trīs gadi rindā.

Sašutušais tēvs šo situāciju dēvē par diskrimināciju, jo bērniem, kas izvēlas apmeklēt pašvaldības bērnudārzu valsts valodā, gaidīšanas laikā jāiet privātajā dārziņā vai jāalgo aukle, kas nozīmē papildu izdevumus. Turklāt novērots, ka arī uz kvalitatīviem privātajiem dārziņiem pieprasījums ir liels, un var nākties gaidīt rindā.

Veido jaunas grupiņas

Rīgas domē vecākus mierina, ka redzamā vieta rindā apzīmē tikai pieteikumu skaitu, nevis reālo gaidīšanas laiku. Turklāt tādos rajonos kā Zolitūde vai Imanta rindas ir lielākas tieši uz mazākumtautību pirmsskolām.

Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības departamenta pārstāve

Ja mēs redzam, ka ir mazākumtautību bērnudārzs, bet apkārtējos bērnudārzos veidojas lielas rindas uz dārziņiem valsts valodā, tad mazākumtautību bērnudārzā atvērtas grupas ar latviešu mācību valodu.

Pēc Vildes sacītā, piecu gadu laikā izveidotas 152 jaunas latviešu valodas grupiņas, bet krievu valodā – ap 30. Savukārt jaunais tēvs Mārtiņš pēc ilgām pārdomām nolēmis tomēr gaidīt ilgāk un sagaidīt savu rindu latviešu bērnudārzā.

Foto

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas