Rīgas teritoriju apsēdušas mežacūkas

0 komentāri

Mežacūku postījumu un apdraudējuma novēršanai Rīgas pašvaldībā tiks izveidota Medību koordinācijas komisija, kas izvērtēs piemērotākos šo dzīvnieku populācijas mazināšanas variantus.

Mežacūkas vairākkārt manītas ganāmies pilsētā un kapsētās. Tās izrādījušās drošākas nekā pierīgas meži, kur mežacūkas tiek medītas.

Pašvaldība ir saņēmusi vairāku iedzīvotāju sūdzības par izrušinātām kapuvietām un noēstiem ziediem. Iekopto kapavietu turētāji no pašvaldības gaida aktīvu rīcību šī apdraudējuma novēršanai.

Rīgas Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš

Visefektīvāk īpašums tiek pasargāts ar nožogojumu – ja būs labs nožogojums, tad meža cūkas tur neies. Neies arī tad, ja tur nebūs ko ēst. Parasti ja viņas kaut ko sabojā, tad sabojā rokot, meklējot pārtiku. Kas attiecas uz cilvēku pasargāšanu, līdz šim mums pilsētā nav bijis gadījums, kad meža cūka būtu nodarījusi pāri kādas cilvēkam, bet tāda risks pastāv

Jaunizveidotās komisijas uzdevums būs vistuvākajā laikā, pieaicinot Pārtikas un veterināra dienesta un Rīgas mežu speciālistus, rast risinājumu kā nepieļaut meža cūku parādīšanos pilsētas teritorijā. Iespējams tās tiks iemidzinātas un aizvestas uz citiem mežu masīviem.

Šobrīd Rīgas teritorijā mīt vairāki meža cūku bari un katrā no tiem ir pat 10 un vairāk mežacūku.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas