Rīgas pils lietā iesaistītie uzņēmumi grib, lai tiek atcelts mantas arests

0 komentāri
Rīgas pils lietā iesaistītie uzņēmumi grib, lai tiek atcelts mantas arests
Foto: Andrejs Skangals, TV3 Ziņas

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa pasludinājusi vēl vienu nelielu pārtraukumu, pirms tālāk tiek lemts par pieteiktajiem lūgumiem, tostarp aresta atcelšanu naudas līdzekļiem SIA Re&Re un pilnsabiedrībai SBRE.

Prokurors lūdza tiesu noraidīt pilnsabiedrības SBRE, Re&Re un Friteks LV iesniegtos lūgumus par mantas aresta atcelšanu, norādot, ka lūgumos nav norādīti jauni apstākļi, kuru dēļ arests naudas līdzekļiem būtu atceļams.

Prokurors arī pauda, ka pagaidām nav lemjams jautājums par procesa izbeigšanu pret juridisko personu Skonto būve, jo Kriminālprocess paredz lietas tālāku izskatīšanu – vēl nav nolasīta apsūdzība, tāpēc pašreiz izbeigt procesu pret Skonto būvi nav pamata, taču iztiesāšanas laikā, parādoties konkrētiem apstākļiem, tas ir iespējams.

Savukārt SIA Re&Re un pilnsabiedrības SBRE aizstāvis advokāts Jānis Muižnieks pauda viedokli, ka naudas līdzekļu arestēšana rada risku, turklāt naudas līdzekļu arests notika pērn aprīlī, savukārt pats ugunsgrēks notika 2013. gada 20. jūnijā. Viņaprāt, šajā lietā nav apstākļu, uz kuru pamata vajadzētu piemērot līdzekļu arestu.

Friteks LV pārstāvis tiesas sēdē norādīja, ka uzņēmumam ir arestēti pilnīgi visi konti, retoriski jautājot, kā lai šādā gadījumā uzņēmums veiksmīgi darbojas. Viņš piebilda, ka uzņēmums ir uz maksātnespējas robežas. Friteks LV arests uzlikts arī uzņēmuma transportlīdzekļiem. Uzņēmuma aizstāvis uzskata, ka pašreiz nav pamata uzskatīt, ka cietušā – Finanšu ministrijas – pieteiktā kaitējuma kompensācija varētu palikt neapmierināta gadījumā, ja arests tiktu atcelts.

Skonto būves pārstāvis, zvērināts advokāts Viktors Tihonovs tiesas sēdē akcentēja, ka jau kopš negadījuma brīža viņa klients ir uzstājis, ka ugunsgrēks neradās tur, kur prokuratūra mēģina to “inkriminēt”. Tihonovs piebilda, ka nesaprot apsūdzību.

Izsakoties par prezentēto pils jumta maketu, prokurors atzina, ka tā izmantošana atvieglotu tiesas darbu, un kopumā iebildumu viņam nebija. Tiesas sēdē tika paskaidrots, ka maketu izstrādāja sertificēti inženieri. Tiesa nolēma jautājumu par maketa izmantošanu pagaidām atlikt, lai arī cietušais varētu ar to iepazīties. Tiesnesis Imants Dzenis norādīja, ka pagaidām tiesai nav skaidrs, kā šo maketu dēvēt un izmantot lietas iztiesāšanā, kā arī detaļām maketā vajadzētu būt apzīmētām līdzīgi kā plānos, kas ir pieejami lietas materiālos.

LETA jau ziņoja, ka vairāk nekā gadu pēc ugunsgrēka Rīgas pilī prokuratūra saistībā ar šo gadījumu nodevusi tiesai krimināllietu, apsūdzot trīs personas – Rīgas pils priekšpils būvdarbu vadītāju Ivaru Rību, Juri Kassalieti un Imantu Jurkeviču. Vienlaicīgi prokurors krimināllietu tiesai nodevis arī pret četrām juridiskajām personām, uzskatot, ka tām piemērojami piespiedu ietekmēšanas līdzekļi par nepienācīgi veiktu uzraudzību un kontroli Rīgas pils rekonstrukcijas laikā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas