Rīgas mežacūkas vilinās ar kukurūzu piebērtās “ķertuvēs”

0 komentāri

Lai izķertu Rīgā ieklīdušās mežacūkas, mednieki Juglā izveidos lamatas – īpašus aplokus, kuros tiks sabērta šo dzīvnieku iecienītā barība – svaiga kukurūza, informē biedrības Latvijas Mednieku asociācija valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks.

“Tās būs īpašas ķertuves slēgta aploka izskatā, kur kārtīgi sabērsim graudus. Aplokam būs mehāniski vārti, kurus pēc dzīvnieku bariņa sanākšanas mednieks ar pulti aizvērs. Kukurūzas graudi ir mežacūku gardums, turklāt tie nav dabai kaitīgi – ko neapēdīs cūkas, apēdīs putni,” sacīja Barviks.

Jautāts par ķertuvju izmaksu, viņš norādīja, ka izdevumi nebūšot lieli.

“Sākumā plānots izveidot vienu vai divas ķertuves Juglā, Šmerlī, jo nav jau mums tādu resursu, lai ierīkotu arī citviet. Mednieki visi strādā vai nu algotu darbu, vai nodarbojas ar savu biznesu, medības ir tikai vaļasprieks. Savukārt izmaksu būs tik daudz, lai ierīkotu sētu, mehāniskos vārtus, kā arī simboliski atlīdzinātu medniekiem, kas tur dežurēs. Aprēķinus vēl tikai veiksim, bet tas nevarētu būt vairāk kā 200 eiro,” sacīja mednieks.

Viņš arī apliecināja, ka asociācija sazinājusies ar Pierīgas mednieku klubu un šajās dienās sanāks uz pirmo sēdi, lai risinātu tālākos mežacūku izķeršanas jautājumus.

Kā ziņots, mežacūkas Rīgas pilsētvidē mēģinās izķert ar lamatām, lai pēc tam tās izvestu uz pilsētai piederošiem mežiem apmēram 15 līdz 20 kilometru attālumā. Par šādu risinājumu kā piemērotāko šodien vienojās Rīgas Medību koordinācijas komisija.

Šī darba veikšanai uzrunāts Pierīgas Mednieku klubs. Sazināties ar kluba pārstāvjiem komisijas vadītājs Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) lūdza biedrības “Latvijas Mednieku asociācija” valdes priekšsēdētāju Haraldu Barviku.

Eksperti arī vienojās pilsētvidē un Pierīgā notvertās mežacūkas iezīmēt, lai pēc tam varētu izpētīt dzīvnieka uzvedības modeli.

Pēc Līgo svētkiem komisija atkārtoti varētu sanākt uz sēdi, lai spriestu, kādi dokumenti sagatavojami, lai varētu sākt dzīvnieku izķeršanu un izvešanu. Tam būs nepieciešamas Valsts meža dienesta atļaujas dzīvnieku izķeršanai un arī attiecīgs komisijas lēmums. Provizoriski pēc divām nedēļām varētu tikt sākti izķeršanas darbi.

Starp komisijas uzdevumiem būs arī zaudējumu, kurus radījuši dzīvnieki, apsekošana.

Visas ar šo jautājumu saistītās izmaksas segs Rīgas pašvaldība.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas