Rīgas HES vērienīgo remontdarbu laikā Daugavā nolaiž ūdens līmeni

1 komentārs
Rīgas HES vērienīgo remontdarbu laikā Daugavā nolaiž ūdens līmeni
FOTO: LETA

No šodienas līdz pat septembra vidum Rīgas HES ūdenskrātuvē ir pazemināts ūdens līmenis, un notiek betona nogāzes stiprinājuma darbi. Būvnieki sola, ka šogad darbi noritēs pēdējo reizi, un jauni remonti būs jāveic tikai pēc 30 gadiem.

Kamēr HES iekštelpas piepilda turbīnu rūkoņa, ārpusē klaudz smagā tehnika. Ar tās palīdzību strādnieki noārda no betona vaļņiem vecā seguma kārtu, lai uzklātu jaunu. Rīgas HES būvēts 1970. gados, un tik ilgi arī kalpojuši betona bluķi, šuves.

Nolaižot ūdenslīmeni, ir bijuši arī pamatīgi pārsteigumi. Tā, piemēram, reiz, pirms aptuveni 10 gadiem, ūdenslīdēji atraduši 1990. gados bez vēsts pazudušu “žiguļu” markas auto, turklāt ar pasažiera mirstīgajām atliekām. Lielākoties ūdenslīmeņa nolaišana gan rada pozitīvas emocijas, sevišķi jau Ikšķiles apmeklētājiem.

Tuvākajās dienās HES teritorijā ieradīsies arī zivju uzraugi, kuri no laivām novēros ūdenslīmeņa izmaiņas, un pārliecināsies, vai dabai netiek nodarīts kaitējums.

Šo remontdarbu veikšana izmaksā ap četriem miljoniem eiro. Rīgas HES dambja kopējais garums ir 13,6 kilometri. Šovasar remontē pēdējos trīs kilometrus, un, kad darbs būs pabeigts, noslēgsies vērienīgā remontdarbu sērija, kas sākās 2006. gadā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Stalker
    +1

    Stalker

    Posmā no Saulkalnes līdz Salaspilij ir ļoti daudz izskalotu un mirušu vēzīšu mazuļu. Skats ir vienkārši šausmīgs.

    06.08.2015 13:08

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas