Rīgas dome turpmāk vairs neuzstādīs suņiem domātās atkritumu urnas

0 komentāri

Rīgas dome šobrīd atteikusies no pirms dažiem gadiem sāktās prakses ierīkot pilsētā īpaši suņiem domātas atkritumu urnas. Šī iecere neesot atmaksājusies – urnas bijušās pārāk dārgas, turklāt tās pārāk bieži demolētas.

Bulterjera Robija saimniece Sanita bez maisiņiem ārā ar savu mīluli staigāt neiet. Viņa dzīvo Rīgā, Bieriņos, un Akmensdārzā, kur parasti dodas garajās pastaigās, grūti atrast parastu atkritumu konteineru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sanita Dika Bokmeldere, Robija saimniece

Mūsu pastaiga parasti ilgst 6 km, tas nozīmē, ja tā lieta notiek pastaigas sākumā, es visu šo pastaigu nesu visu līdz. Es gribu paslavēt Cēsu pašvaldību, jo tur šīs urnas ir, tur tās netiek izdemolētas. Uzskatu, ka cilvēku kultūra izpaužas ar to, ka ir iespējams šo lietu kaut kur realizēt.

Tikmēr Rīgas Latgales priekšpilsētā šim jautājumam pievērš pastiprinātu uzmanību. Suņu atkritumu urnas uzstādītas vairākās publiskās vietās – pārsvarā parkos un blakus pieturvietām.

Vēl svarīgāk būtu izglītot iedzīvotājus, uzstādot informatīvās zīmes “Lūdzu sakop”, uzskata Austrumu izpilddirekcijā. Tādas tika uzliktas pirms diviem gadiem, un šobrīd daudzi iedzīvotāji zvana uz izpilddirekciju ar lūgumu izvietot tieši šādas zīmes.

Īpašo urnu uzstādīšana izmaksā salīdzinoši dārgi: tā cena svārstās no 100 līdz pat 300 eiro par vienu šādu konteineru. Pirms nepilniem 10 gadiem Rīgā, pārsvarā vēsturiskajā centrā, šādas urnas bija uzstādītas, bet tās diezgan ātri tika izdemolētas. Tāpēc Rīgas pašvaldība pieņēmusi lēmumu vienlaikus visā pilsētā šos konteinerus vairs neuzstādīt.

Askolds Kļaviņš, Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks

Pilnīgi vienalga – ir tādas urnas vai nav, zivi var ēst ar speciālu dakšiņu un nazi vai varat apēst ar tādu pašu kā vienmēr. Jautājums, vai gribam tērēt līdzekļus tam un vai esam kā sabiedrība izaugusi līdz tam, lai tās nedemolētu.

Ja urnu nav – tas neesot iemesls, lai nesatīrītu aiz sava suņa, uzskata Askolds Kļaviņš. Tikmēr Administratīvo pārkāpumu kodeksā par šo pārkāpumu fiziskām personām paredzēts sods no 7 līdz 35 eiro, bet pirmo reizi pašvaldības policisti saimniekam visbiežāk tikai aizrāda.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas