Rīgas Domā atrasts viens no senākajiem grafiti Latvijā – puisis ar visu vīrieša lepnumu

0 komentāri

Restaurējot Rīgas Doma baznīcu, atklājies kāds pārsteigums – torņa iekšpusē atklāts sens grafiti – viens no pirmajiem šā ”mākslas” novirziena garadarbiem Latvijā.

Tajā attēlots kāds zēns ar zobenu un vairogu. Grafiti attēlotais varonis stāv, pacēlis rokas. To, kas grafiti attēlotais brīnums ir vīrieša dzimumam, apliecina starp kājām iezīmētais vīrišķais lepnums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai arī pastāv versija, ka attēlotā puikas simboliskā jēga ir labais gariņš, to apšauba fakts, ka seja ar atņirgtajiem zobiem nav pozitīvu emociju lādēta. Evaņģēliski luteriskās baznīcas tehniskā projekta vadītājs Ronalds Lūsis vērtē, – drīzāk izskatoties pēc tā, ka 19. gadsimta celtnieks vai Doma iekšdarbu strādnieks būs paspēlējies ar krāsu un pindzeli.

Tā kā šis ir viens no Latvijā pirmajiem grafiti, kas atklāt kādā no kultūrvēsturiskajiem objektiem, nekādā veidā nav domāts to iznīcināt. Lai nu kā, šāds atradums ir diezgan unikāls vandalisma paveids, tādēļ tas ir jāsaglabā, norāda R. Lūsis. Turklāt līdzīgs vēsturiskais grafiti iepriekš atrasts arī Turaidas pilī.

Skaties, kāds tad ir viens no vecākajiem grafiti Latvijā!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas