Rīgas cirka ugunsgrēkā vēsturiskās vērtības nav cietušas

0 komentāri

Rīgas cirka vakardienas ugunsgrēkā vēsturiskās vērtības nav cietušas, atzinuši kultūras pieminekļu sargi. Nodarītie postījumi gan ir lieli, tāpēc Kultūras ministrijai var nākties no valsts budžeta prasīt naudu to novēršanai.

Tikai pateicoties laimīgai sakritībai, uguns nepaspēja izplesties līdz skatītāju zonai, tādēļ jau šobrīd cirka mākslinieki turpina uzstāties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uguns izpostītās telpas aptuveni 120 kvadrātmetru platībā atrodas cirka aizkulišu daļā. Melnos dūmus, kas nokrāsojuši sienas un griestus, radījis kūstošais plastmasas apšuvums. Dzēšot liesmas, telpas ir pamatīgi salietas, tāpēc patiesos zaudējumu apmērus pagaidām nosaukt nevar. Cirku pārvaldošā Kultūras ministrija gan ir optimistiska.

Tomēr Rīgas Cirka direktore Lolita Lipinska jau tagad atzīst, ka zaudējumi nebūs mazi. Kaut ēka ir apdrošināta, remontam var nākties prasīt papildlīdzekļus no valsts.

Jāpiebilst, ka Rīgas Cirka ēka ir arhitektūras piemineklis. Tā celta 19. gadsimta nogalē pēc arhitekta Jāņa Baumaņa projekta. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija jau atzinusi, ka vēsturiski vērtīgākās ēkas daļas – kupols un fasāde – liesmās palikušas neskartas.

Ne policija, ne ugunsdzēsēji pagaidām nenosauc iespējamos aizdegšanās iemeslus. Tomēr spītējot nelaimei, neviena plānotā izrāde nav atcelta.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas