Rīgas brīvostā apgāzies tankkuģis un noplūdusi ķīmiska viela

0 komentāri

Apgāžoties uzņēmuma “Rīgas universālais terminālis” tankkonteineram, notikusi ķīmiskās vielas noplūde aptuveni 400 litru apjomā,  informēja Rīgas brīvostā.

Pusotras stundas laikā negadījuma sekas esot lokalizētas un vielas noplūde tika norobežota desmit kvadrātmetru platībā.

Valsts vides dienestā informēja, ka noplūdusī viela ir analīns, ko izmanto farmācijā.

Negadījums noticis plkst.5.50 ķīmiskās vielas konteinercisternas pārvietošanas rezultātā. Autovilcējam ar konteinercisternu šķērsojot dzelzceļa sliedes, trieciena rezultātā pārlūzis sakabes āķis. Konteinercisterna kritusi no pārvadājuma platformas un kritiena rezultātā salūzis tās vārsts.

Viela ir noplūdusi uz asfalta seguma un vidē nav nonākusi.

Patlaban situācija tiek kontrolēta un notiek sanācijas darbi, ko veic “EKO Osta”.

Ņemot vērā paaugstinātas bīstamības situāciju, uz notikuma vietu izbrauca vairākas ugunsdzēsēju automašīnas, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Vetere. Dienesta darbinieki noplūdes vietu apstrādājuši ar absorbentiem.

Rīgas brīvostā informēja, ka informāciju par negadījumu Ostas policijas Operatīvā vadības nodaļa saņēma plkst.5.50. “Rīgas universālā termināļa” teritorijā, Atlantijas ielā 27, 300 metru no ūdens bija apgāzies “Tank” konteiners (konteiners-cisterna). Minētajai vielai drošības zona ir 50 metru rādiuss. Notikuma vietā avārijas likvidēšanai ieradās Ostas policijas, VUGD, Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ekipāžas. Plkst.7.10 sākusies konteinera pacelšanas darbi un plkst.7.28 konteiners tika ievietots speciālajā vannā un noplūde likvidēta. Noplūduši apmēram 360 kilogrami. Kā skaidro ostā, patlaban notiek avārijas vietas sakopšanas darbi.

Kā ziņots, pērn pavasarī Japānas uzņēmuma “Mitsui&Co” meitasuzņēmums “Portek international private” iegādājies 80% kompānijas “Rīgas universālais terminālis” kapitāldaļu, liecina “Firmas.lv” informācija. 20% joprojām palika SIA “Universālais termināls”.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas