Rīgā taps Baltijas reģionā modernākais onkoloģisko saslimšanu diagnostikas centrs

0 komentāri

Ar pasaulē jaunāko tehnoloģiju palīdzību centrā vēzi varēs precīzi atklāt tā agrīnajā stadijā. Vēzis joprojām ir viens no izplatītākajiem nāves cēloņiem Latvijā. Moderna diagnostikas centra izveide vieš cerības, ka augstā mirstība varētu samazināties.

Slimību profilakses centra dati liecina, ka Latvijā mirstība no onkoloģiskām saslimšanām katru gadu pieaug – no 18,4 % 2006. gadā līdz aptuveni 21 % 2013. gadā no mirušo kopskaita.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mirstība no asinsrites slimībām svārstās no 53 līdz teju 55 % no mirušo kopskaita. Vēža diagnostika bieži vien ir novēlota vai arī neprecīza, jo Latvijā vēl netiek izmantota jaunākā diagnostikas metode – nukleārā medicīna. Drīz situācija varētu mainīties.

Rīgā pie Stradiņa slimnīcas taps Nukleārās medicīnas centrs. Šī metode paredz diagnostikā izmantot radionuklīdus. Pacients tiek izmeklēts jauna veida tomogrāfā apvienojumā ar datortomogrāfu. Pagaidām tuvākās šāda līmeņa laboratorijas ir Somijā un Vācijā. Centrā slimību būs iespējams atklāt jau agrīnajā stadijā, skenējot visu pacienta ķermeni.

Centra izveides iniciatori ir Rīgas Stradiņa universitāte, piesaistot Eiropas finansējumu un Norvik bankas aizdevumu. Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 10 miljoni eiro. Aptuveni 4 miljonus aizdod Norvik banka, savukārt 5,7 miljoni ir Eiropas fondu nauda.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas