Rīgā taps Baltijas reģionā modernākais onkoloģisko saslimšanu diagnostikas centrs

0 komentāri

Ar pasaulē jaunāko tehnoloģiju palīdzību centrā vēzi varēs precīzi atklāt tā agrīnajā stadijā. Vēzis joprojām ir viens no izplatītākajiem nāves cēloņiem Latvijā. Moderna diagnostikas centra izveide vieš cerības, ka augstā mirstība varētu samazināties.

Slimību profilakses centra dati liecina, ka Latvijā mirstība no onkoloģiskām saslimšanām katru gadu pieaug – no 18,4 % 2006. gadā līdz aptuveni 21 % 2013. gadā no mirušo kopskaita.

Mirstība no asinsrites slimībām svārstās no 53 līdz teju 55 % no mirušo kopskaita. Vēža diagnostika bieži vien ir novēlota vai arī neprecīza, jo Latvijā vēl netiek izmantota jaunākā diagnostikas metode – nukleārā medicīna. Drīz situācija varētu mainīties.

Rīgā pie Stradiņa slimnīcas taps Nukleārās medicīnas centrs. Šī metode paredz diagnostikā izmantot radionuklīdus. Pacients tiek izmeklēts jauna veida tomogrāfā apvienojumā ar datortomogrāfu. Pagaidām tuvākās šāda līmeņa laboratorijas ir Somijā un Vācijā. Centrā slimību būs iespējams atklāt jau agrīnajā stadijā, skenējot visu pacienta ķermeni.

Centra izveides iniciatori ir Rīgas Stradiņa universitāte, piesaistot Eiropas finansējumu un Norvik bankas aizdevumu. Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 10 miljoni eiro. Aptuveni 4 miljonus aizdod Norvik banka, savukārt 5,7 miljoni ir Eiropas fondu nauda.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas