Rīgā pilnā sparā veic adrešu maiņu, bet iedzīvotājus par to informēt ”aizmirst”

0 komentāri

Rīgā turpinās vērienīga adrešu maiņa – nākamo divu gadu laikā adreses plānots nomainīt 10 tūkstošiem ēku. Taču ne vienmēr par to ir informēti paši iedzīvotāji.

Zinaīdas kundze dzīvo Bāriņu ielā, Āgenskalnā un ēka ar numuru 5 patiesībā nozīmē veselas 4 dzīvojamās mājas. Diezgan liela putra sanāk, viņa stāsta. “Ātrā” palīdzība bieži nevar atrast vajadzīgo dzīvokli.

Lai varētu vienkāršāk atrast nepieciešamo ēku, arī Bāriņu ielā 5 adresācijas sakārtošanas projekta ietvaros visām četrām mājām jūlija beigās tiks piešķirtas atšķirīgas adreses. Taču biedrībā, kas apsaimnieko šīs četras dzīvojamās mājas, par to neko nezina.

Par to, ka beidzot katrai mājai būs sava numerācija, biedrība gan priecājas.

Rīgas būvvalde gan taisnojas, ka uz katras mājas, kur tuvākajā laikā plānota adrešu maiņa, tiek izvietota informācija.

Arī Bāriņu ielā 5 tā bijusi, tikai lapiņa ar šo ziņojumu pazudusi. Netālu no mājas, sabiedriskā transporta pieturas vietā gan ir informācija, ka Āgenskalnā, kā arī Zasulauka, Ķīpsalas, Dzirciema un Šampētera apkaimē vēl 9 dienas norisinās publiskā apspriešana un par šo adrešu maiņu var paust savu viedokli. Taču konkrētas adreses nav minētas – informācija par to ir pieejama Internetā.

No katra iedzīvotāja apziņošanas Rīgas būvvalde atturējās, jo ierakstīto vēstuļu sūtīšana no nodokļu maksātāju naudas izmaksātu pusmiljonu eiro.

Turklāt būvvalde uzskata, ka ierakstītu vēstuļu izsūtīšana negarantētu, ka dzīvokļa īpašnieks to saņems.

Tāpēc ieteikums ir viens – apskatīt, vai pie mājas nav kādas ziņas par adrešu maiņu. Pagaidām tā notiek tikai Pārdaugavā, bet jau rudenī tā skars arī Daugavas otru krastu. Šobrīd jau ir mainītas adreses 11 apkaimēs – kopumā 1500 ēkām.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas