Rīgā kavējas ar bīstamu koku izciršanu Mārtiņa kapos

0 komentāri

Dabas aizstāvju iebildumu dēļ regulāri veidojas bīstamas situācijas Rīgas kapsētās. Kapu apsaimniekotājiem ilgstoši netiek dota atļauja bojātu koku izciršanai, kādēļ šie koki kļūst bīstami gan kapu apmeklētājiem, gan blakus esošajai infrastruktūrai.

Nesen viens šāds koks nogāzies Mārtiņa kapos. Šis gadījums koku ekspertiem licis domas mainīt, un vismaz šajos kapos dota zaļā gaisma visu draudus radošo koku likvidēšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pērn kapsētu pārvalde lūdza atļauju Mārtiņa kapos nocirst kopumā 7 bojātus kokus, tomēr, pat iesaistot Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisiju, šādu atļauju nesaņēma.

Tā vietā Būvvaldes uzrunātie Dabas pārvaldes eksperti vairākos šajos kokos saskatīja dižkoku pazīmes, pat apsverot to ierindošanu aizsargājamo koku sarakstā.

Pēc Gavara teiktā, Mārtiņa kapos ir ļoti daudz senu pieminekļu ar ievērojamu kultūrvēsturisko vērtību, tostarp pirmā latviešu diplomētā ķīmiķa, farmaceita Grindeļa piemineklis. Arī to apdraud viens no bojātajiem kokiem. Izrādās, līdzīgas problēmas ir arī citos Rīgas kapos.

Bīstamība Mārtiņa kapos gan jau tuvākajā laikā tiks novērsta. Būvvaldes eksperti veikuši atkārtotu koku apsekošanu, un viņu viedoklis par to drošību mainījies.

Būvvaldē nenoliedz, ka potenciāli bīstamu koku Rīgā varētu būt gana daudz, tomēr atbildīgi par tiem ir zemju īpašnieki. Tiem arī jāorganizē šo koku apsekošana un nociršana.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas