Rīgā ģimenēm ar bērniem piemēros nekustamā īpašuma nodokļa atlaides

0 komentāri

Ģimenēm ar bērniem nekustamā īpašuma nodokļa atlaides Rīgā tomēr pienāksies arī turpmāk, ja vien tās pilsētā dzīvesvietu deklarēs līdz 1. martam.

Šis šķietami pašsaprotamais jautājums bija pamanījies paslīdēt domniekiem gar degunu, un opozīcija pat gribēja sasaukt pašvaldības ārkārtas sēdi, lai novērstu šā nodokļa palielināšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Cenšoties papildināt patukšo galvaspilsētas budžetu, Rīgas dome no šā gada septiņkārt palielinājusi nekustamā īpašuma nodokli mājokļiem, kuros nav deklarēts neviens iedzīvotājs.

Lai cilvēki nevarētu sūdzēties, ka tas bijis negaidīts pārsteigums, domnieki nesen noteica, ka nodoklis tiks saglabāts zems visiem, kuri Rīgā deklarēsies līdz 1. martam.

Tomēr, to nosakot, dome aizmirsa par ģimenēm ar bērniem, kurām pienākas vēl papildu nodokļa atlaide par katru bērnu. Tām šī papildu atlaide ietu gar degunu, pat deklarējoties Rīgā pirms marta. Domes opozicionāri nekavējās izmantot šo iespēju uzstāties kā pilsētnieku aizstāvji.

Viņi sāka vākt parakstus, lai sasauktu domes ārkārtas sēdi, kurā atlaides piešķirtu arī apdalītajām ģimenēm.

Domes vadība gan opozicionārus apsteidza – vicemērs Andris Ameriks ārkārtas sēdi sasauca pirmais. Viņš mēģinājumus atstāt bērnus ar garu degunu kategoriski noliedza, sakot, ka vienkārši pirms atlaides pieņemt, bijis jāizpēta, cik tas domei izmaksās.

Šorīt aprēķini saņemti – tie būšot mīnusi 250 000 eiro pilsētas budžetā.

Neatkarīgi, kurš pirmais par atlaidēm atcerējās, to saglabāšanu domes sēdē šodien atbalstīja visi 50 klātesošie deputāti.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas