Rīgā atjaunos Vanšu tiltu! Iedzīvotājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Aptuveni pēc diviem gadiem rīdziniekiem būs jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem, jo tad plānota Vanšu tilta atjaunošana. 

Būvinženieris un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors Ainārs Paeglītis rāda uz Vanšu tilta defektiem.

Foto

Viņaprāt, Rīgas tilts, kuru diennakts laikā šķērso vidēji 50 tūkstoši automašīnu, pelnījis kapitālu remontu. Vanšu tilts galvaspilsētai kalpo 35 gadus un nevienu reizi nopietna renovācija tam netika veikta.

Ainārs Paeglītis RTU profesors, SIA Inženierbūve valdes priekšsēdētājs

Ir redzams, ka iekšā plūst ūdens, kur vantis iet tilta konstrukcijā iekšā. Tas viss būtu jānovērš, jo tērauds tur ir diezgan labs apakšā. Ietvēm malas ir bojātas ļoti, tur ir dzelzsbetona plātnes virsū, kuras būtu jānomaina.

Vanšu tiltam ir veiktas vairākas inspekcijas, arī no tilta iekšpuses bija konstatēts, ka ūdens patiešām plūst tilta konstrukcijā iekšā.

Rīgas domes Satiksmes departamenta Investīciju plānā jau ir iekļauta Vanšu tilta būvprojekta izstrāde un tilta renovācija, taču pirms tam jāizstrādā tā būvprojekts.

Parasti būvprojektu izstrādā vismaz gadu. Kamēr tas vēl nav veikts, nav zināms, cik Vanšu tilta renovācija var izmaksāt, bet pēc aptuvenām aplēsēm tie būs vismaz 10 miljoni eiro, taču šī summa var arī kļūst lielāka, jo tilta izpētes rezultātā var atklāties līdz šim nezināmi defekti, līdzīgi kā ir bijis ar Salu tiltu.

Visticamāk, Vanšu tilta renovācija sāksies pēc diviem gadiem, tikmēr šobrīd eksperti saka, ka braukšanai šī konstrukcija esot pilnīgi droša.

Šogad Rīgas pašvaldības finansējums tiek piešķirts Salu tilta kompleksa renovācijas papilddarbiem 450 tūkstošu eiro apmērā, kā arī Bieķengrāvja tilta būvniecībai un renovācijai 650 tūkstošu eiro apmērā, taču rekonstrukcija, pēc būvekspertu domām, būtu nepieciešama vēl vairākiem Rīgas tiltiem.

Rīgā ir 70 tiltu un vēl 30 transporta būvju, ko vizuāli pārbauda reizi gadā, bet reizi piecos gados veic speciālo inspekciju.

Video

0 komentāri
Slepenais bordelis, medaļa par pārgulēšanu un sāņsoļi – lielākie olimpiskie seksa skandāli

Slepenais bordelis, medaļa par pārgulēšanu un sāņsoļi - lielākie olimpiskie seksa skandāli 5

Četrgades nozīmīgāko sporta pasākumu jeb olimpiādi bieži vien dēvē par seksa spēlēm. Sportisti ne tikai dodas pretī svarīgākajiem startiem savās karjerās, bet olimpiskais ciemats ir laba platforma, kur iztrakoties un iepazīties ar citu valstu pārstāvjiem. Tomēr viss nav tik balts, kā tas izskatās. Slepenais bordelis, medaļa par pārgulēšanu un sānsoļi – lielākie olimpiskie seksa skandāli.

Tas, ko tu nezināji par olimpisko spēļu talismaniem

Tas, ko tu nezināji par olimpisko spēļu talismaniem

Olimpisko spēļu talismana tradīcija tika aizsākta 1968. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Grenoblē. Olimpiskie simboli ir ikonas, karogi un talismani, kas tiek izmantoti, lai atbalstītu šo vērienīgo sporta pasākumu. Daži no tiem vairāk tiek izmantoti olimpisko spēļu laikā, taču citi tiek izmantoti visu laiku. Parasti tas ir olimpisko spēļu organizētājvalstī dzīvojošs, personificēts dzīvnieks.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas