Riekstiņš: Notiek sarunas par veidu, kā paaugstināt NATO ātrās reaģēšanas spējas

0 komentāri

Notiek sarunas par veidu, kā paaugstināt NATO ātrās reaģēšanas spējas, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš.

“Tas ir procesā. Runa ir par vienu veidu, kā paaugstināt ātrās reaģēšanas spējas,” skaidroja Riekstiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā ziņots, reaģējot uz Krievijas agresiju pret Ukrainu, Lielbritānija un sešas citas valstis, tostarp Latvija, veidos īpašu ekspedīcijas korpusu, kurā būs vismaz 10 000 karavīru, lai tādējādi stiprinātu NATO operatīvās iespējas, vēsta laikraksts “Financial Times”.

Mērķis ir izveidot pilnas rīcībspējas ātrās reaģēšanas vienību divīzijas stiprumā, kas veiktu regulāras un biežas mācības. Iesaistītās amatpersonas stāsta, ka jaunā vienība tiks veidota tā, lai to būtu iespējams ātra tempā pastiprināt.

Korpusa sastāvā līdz ar sauszemes vienībām būs arī gaisa un jūras spēku vienības, un to komandēs Lielbritānijas virsnieki. Pārējās valstis nodrošinās virkni speciālo vienību.

Šobrīd projektā iesaistīta arī Dānija, Latvija, Igaunija, Lietuva, Norvēģija un Nīderlande.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas