Renovācijas laikā no jūgendstila nama brutāli noplēš simtgadīgas flīzes

0 komentāri

Renovējot latviešu jūgendstila arhitekta Konstantīna Pēkšēna namu, būvnieki brutāli noplēsuši un būvgružu konteinerā izmetuši aptuveni simts gadu vecas flīzes, kas ir uzskatāmas par nozīmīgu kultūras mantojumu, ziņo raidījums Bez Tabu.

Par šādu neizdarību neviļus uzzinājusi Jūgendstila muzeja direktora Agrita Tipāne. Muzejam senlaicīgās flīzes atnesis kāds Rīgā dzīvojošs kungs. Sākotnējo jūsmu par vērtīgo atradumu, ko tagad varēs pievienot muzeja krājumiem, nomainīja rūgtums, kad atklājās, ka flīzes norautas nost no renovējamas jūgendstila mājas Brīvības un Dzirnavu ielas krustojumā. Minētais nams ir viena no 250 K. Pēkšēna būvēm, kas turklāt iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Patlaban pēc dīkstāves īpašnieks grib namam piešķirt agrāko spozmi, un pirms simts gadiem celtās ēkas rekonstrukcija tika saskaņota ar atbildīgajām institūcijām 2007. gadā.

”Mēs diemžēl jau dažkārt darbu beigšanas procesā redzam, ka ne vienmēr darbu izpildes kvalitāte vai attieksme pret darbu ir tā optimālākā,” saka Jānis Asaris Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspektors.

Tikmēr minētā nama rekonstrukcijas darbu būvuzraugs norāda, ka visi darbi ir veikti saskaņā ar projektu. Tajā neesot bijusi neviena prasība visas flīzes saglabāt.

Vairāk uzzini, skatoties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas