Rēķini būs lielāki! Ar PVN apliks ēku apsaimniekošanas pakalpojumus

0 komentāri

Reģionos satraucas par gaidāmo pieaugumu ēkas apsaimniekošanas maksai. Jau tā aukstie ziemas mēneši sev līdzi nes dārgos apkures rēķinus, bet no nākamā gada jūlija ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) apliks arī ēkas apsaimniekošanas izdevumus.

Olaines pensionārs Rolands Jurēvičs ir sabiedriski aktīvs vīrs. Viņš ir mājas vecākais, kurš ļoti labi pārzina savas mājas iedzīvotāju rocību. Tādēļ var droši teikt, ka plānotais apsaimniekošanas maksas pieaugums cilvēku maciņos atsauksies negatīvi. Jau šobrīd rēķini ir lieli un mājai izveidojies parāds.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Apsaimniekošanas maksa dzīvojamām mājām Olainē un Jaunolainē jau tā ik gadu palielinoties neatkarīgi no tā, ir vai nav tai piemērota PVN likme. Vidēji līdz 5% tā ikreiz pieaug.

Olaines novada namu apsaimniekotājs tomēr mierina, ka reālais apsaimniekošanas maksas pieaugums būšot nedaudz mazāks, kas, viņaprāt, tik ļoti pa kabatu nesitīšot.

Tādējādi daļa PVN maksājumu apsaimniekošanas maksā jau ir iekļauta. Ir runa par to, ka papildus tiks apliktas algas sētniekiem, santehniķiem, šie sociālā nodokļa maksājumi.

Nav jau tā, ka iedzīvotāji tikai kurn. Pensionārs Rolands rāda, ka plānos ir māju nosiltināt, lai vismaz tādā veidā komunālo pakalpojumu rēķinu ziemas mēnešos samazinātu.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas