Reģionu slimnīcās katastrofāli trūkst ārstu; mediķus aizvilinājušas Vācijas un Norvēģijas algas

5 komentāri

Slimnīcas cita pēc citas iegūst arvien modernāku veidolu. Pateicoties Eiropas fondiem, tās kļūst aizvien gaišākas un pacientam draudzīgākas. Taču skaistās telpas nespēj kompensēt daudz lielāku problēmu – ārstu trūkumu reģionos, kas īpaši skaudri jūtams atvaļinājumu laikā.

Bērnu nodaļa Jēkabpils reģionālajā slimnīcā šonedēļ atsāk darbu pēc mēnesi ilga atvaļinājuma. Funkcijas gan ne brīdi netika pārtrauktas – tās piesedza pārējās nodaļas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Citām slimnīcām gan trūkstošos speciālistus aizvietot bijis grūtāk. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests regulāri saņem vēstules no reģioniem, kur vienīgais speciālists saslimis vai atpūšas, un nav, kas pieņem pacientus.

Šovasar Ogrē trīs nedēļas nebija, kas pieņem dzemdības. Daugavpilī tika slēgta bērnu ķirurģija, jo vienīgais ķirurgs devās atvaļinājumā. Līdzīgas problēmas bija arī Rēzeknē, Madonā, Kuldīgā un virknē citu slimnīcu.

Lai arī Jēkabpils spējusi nodrošināt visu profilu palīdzību, slimnīcas vadītājs nopūšas, ka tas neesot bijis viegli. Speciālistu tik un tā pietrūkstot, un viņš ņemtu darbā jebkuru ārstu – ķirurgu, traumatologu vai terapeitu.

Latvijas ārstus aizvilinājušas Vācijas un Norvēģijas labās algas, bet tie, kuri palikuši tepat, bieži izvēlas privātpraksi.

Vai valstij šāda interese ir, Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadītājam pilnas pārliecības nav.

Ministrijā turpretī atbild, ka nodrošināt visus profilus – tā ir katras slimnīcas pašas atbildība. Turpmāk tikšot vēl stingrāk sekots līdzi, vai līgums pret valsti tiekot pildīts.

Savukārt ārstus laukiem centīsies piesaistīt, konkursā uz rezidentūru augstskolās dodot priekšroku tiem jaunajiem speciālistiem, kuriem būs līgums ar reģiona slimnīcām. Efekts gan būs jūtams vien pēc vairākiem gadiem.

5 komentāri

TOP komentāri

 • Nu re
  +1

  Nu re

  Varas, arī ārstu biedrības, nihilisms pret ārstiem darījis savu.
  Ar māsām nav labāk, labi ka tās maitas vairs nav.

  06.08.2015 20:51

 • aaa
  +1

  aaa

  ev tomēr attapās dauņu bars, jau 5 gadus katastrofāli trūkst ārsti, cilvēki mirst nesagaidot savu kārtu uz operāciju.

  06.08.2015 19:46

 • Mežāzis
  0

  Mežāzis

  Ko vaidat ,kādreiz zobus rāva frizieris un nolaida arī ,,trakās asinis''ja vajadzēja.

  22.09.2015 22:42

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas