PVD šefs: Āfrikas cūku mēris ir pierimis; jāmazina mežacūku populācija

0 komentāri

Vienpadsmit dienas Latvijā nav konstatēts neviens gadījums, kad Āfrikas cūku mēris atklāts mājas cūkai, stāstīja Pārtikas un veterinārā (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis. Viņš pauda, ka ir jāveic pasākumi, kas mazinātu mežacūku populāciju Latvijā.

Tiesa gan, vēl aizvien Latvijā tiek atrastas ar Āfrikas cūku mēri saslimušas un nobeigušās mežacūkas. Piemēram, Latgalē aizvadītās nedēļas laikā atrastas trīs beigtas, ar dzīvniekiem bīstamo infekciju sasirgušas mežacūkas, bet Vidzemē, Valkas novadā – sešas slimas mežacūkas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

M. Balodis norādīja, ka Latvijā ir jāievieš pasākumi, kas mazinātu mežacūku populāciju, piemēram, jāpārtrauc šo dzīvnieku piebarošana, kā arī jāveic intensīvas medības. Tiesa gan, pilnībā šos meža zvērus izšaut nebūs iespējams, atzina PVD ģenerāldirektors, uzsverot pārējo pasākumu nozīmi.

Lai arī mājas cūku vidū infekcija ir mazinājusies, ārkārtas stāvoklis Latvijā turpināsies līdz oktobrim.

Aizdomas par pirmo Āfrikas cūku mēra gadījumu šonedēļ radušās Igaunijā, Valgas apriņķī. Tur, iespējams, ar mēri sasirdzis mežacūkas sivēns.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas