Putni turpina apdraudēt Gaismas pils virsotni

0 komentāri

Nacionālās bibliotēkas jumts jau ir aprīkots ar ierīci, kas raida putnu trauksmes signālus. Taču pierādījies, ka no putnu asajiem knābjiem tā nav spējusi pasargāt. Pirms vairāk nekā mēneša spārnotie vandaļi izknāba silikona šuvi un gaismas pils jumtā radās sūce.

Defekts ir bibliotēkas jumta teju pašā spicē. Skatoties no Vecrīgas, putnu nedarba vieta ir starp centrālo no labajā pusē esošo virsotni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ornitologs skaidro, ka putnus piesaista viss jaunais. Daži skaļruņi ar trauksmes ķērcieniem no putniem nepasargās.

Sākot ar trauksmes skaņām un beidzot ar dzelkšņiem. Ir daudz metožu, kā iespējams cīnīties ar uzmācīgiem putniem. Piemēram, šie baloži steidz pamest skursteni, jo tur novietoti pēc ķiplokiem smakojoši atbiedētāji.

Tomēr bibliotēkas būvnieki smacīgos trauciņus uz gaismas pils jumta nedomā stiprināt. Viņuprāt, silikona šuvi no jauniem putnu uzbrukumiem vislabāk pasargāt ar gadsimtiem pārbaudītu un izturīgu materiālu.

Pret putnu aizsardzību silikona šuvei Gaismas pils virsotnē būvnieki iecerējuši uzlikt vasarā. Tāds pat silikons ir izmantots visā jumta platībā. Tāpēc speciālisti brīdina, ka putni var atrast ne vienu vien vietu, kur iecirst savus knābjus.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas