Puse iedzīvotāju Latvijas preces nepirks, ja tās būs dārgākas

0 komentāri

Puse jeb 50% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā atzīst, ka iegādāsies lētāko preci, neatkarīgi no izcelsmes valsts, liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar LNT raidījumu ”900 sekundes” veiktais pētījums.

Ceturtā daļa (26%) respondentu norādījuši, ka iegādāsies Latvijas preci, pat tad, ja tā būs dārgāka.

Savukārt 24% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Latvijas lauksaimnieki raizējas par sekām, ko radīs Krievijas noteiktais embargo dažādām pārtikas precēm. Šobrīd tiek pieļauts, ka Latvijā masveidā var tikt ievesti lētāki augļi un dārzeņi no Polijas, kas izkonkurēs mūsu valsts audzētāju produkciju, tāpat sankcijas skar arī piena pārstrādes uzņēmumus un zivrūpniekus, kas līdz šim eksportējuši uz Krieviju.

Lai mazinātu Krievijas embargo sekas, Latvija plāno arī pastiprināti pievērsties piena produktu eksportam uz Ķīnu un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE). Savukārt, tepat, Latvijā, tiks ieviesa ”Bordo karotītes” specifikācija, aicinot iedzīvotājus pirkt vietējo preci, kā arī pašvaldību iepirkumos izvēlēties šos produktus. ”Bordo karotītes” zīme tiks ievieta tiem produktiem, no kuriem vismaz 95% produktu ir ražoti Latvijā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas