PTAC pilnīgi visās piepūšamo atrakciju pārbaudēs pērn atklājis pārkāpumus

0 komentāri

Lai novērstu haosu nozarē, kurā uz spēles likta bērnu drošība un pat dzīvība, tuvākā mēneša laikā tiks izveidota Latvijas Drošu atrakciju asociācija. Pērn Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pilnīgi visās piepūšamo atrakciju pārbaudēs bija atklājis pārkāpumus.

Vasaras brīvdienās no Londonas kopā ar ģimeni uz Latviju atbraucis četrgadīgais Leo, un brīvdienu pasākumu sarakstā ielikts arī piepūšamo atrakciju parka apmeklējums kopā ar vecmammu Dainuvīti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dainuvīte Puksta, jelgavniece

Protams, ka gribētu paļauties, ka viss ir kārtībā, un, protams, ka paļaujos, bet nu mazi uztraukumi jau ir vienmēr, ka kaut kur kaut kas nenotiek.

Ņemot vērā neseno traģisko negadījumu Igaunijā, kad, vējam paraujot piepūšamās atrakcijas gaisā, tajās bojā gāja divi bērni, Dainuvīte uzskata, ka bērnu drošībai ir jābūt prioritātei. Turklāt satraucoši ir arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra pērnā gada secinājumi pēc veiktajām pārbaudēm.

Sanita Gertmane, PTAC pārstāve

Ļoti bieži atrakcija nav piestiprināta adekvāti, tātad pie kaut kādām turbulencēm, pie stiprāka vēja šī atrakcija var pacelties gaisā vai pārvietoties. Tāpat ļoti bieži šīs atrakcijas tiek novietotas nepiemērotās vietās. Tuvu betona malām, tuvu brauktuvēm, kur tiešām ir intensīva satiksme.

Dažkārt centrs saņēmis arī vecāku zvanus par atrakcijām, kas apgāzušās vai kurās pamanīti caurumi. Ilgstošu haosu un drošības ziņā staigāšanu pa naža asmeni akcentē arī asociācijas idejas iniciatori. Asociācijas dibinātāji skaidro, ka tas saistīts arī ar to, ka nozarē ar lētām un nedrošām atrakcijām ienākuši spēlētāji, kuri nereti darbojas arī ēnā. Tāpēc mērķis ir panākt, lai bērniem pieejamās atrakcijas būtu reģistrētas un tām pirms sezonas būtu obligātas pārbaudes.

Dainis Rācenis, SIA Annels pārstāvis

Galvenais, lai sakārtotu to organizāciju, kā tas notiek Latvijā – piepūšamo atrakciju izmantošana. Vai tiešām profesionālas atrakcijas tiek izmantotas vai vienkārši individuālai lietošanai paredzētas atrakcijas tiek izmantotas masu pasākumos. Šī lieta bija tāda ļoti haotiska, un tāpēc mēs tā lēmām, ka kaut kas ir jādara.

Taču Bērnu slimnīcā ārsti saka – nozares nesakārtotības dēļ slimnīcā neizjūt biežu pacientu pieplūdumu ar traumām, kas būtu gūtas šādās atrakcijās, taču ieceri jomā veikt uzlabojumus vērtē atzinīgi.

Topošās asociācijas iniciatori cer panākt, lai jau nākamās sezonas sākumā uz pārbaudītajām un drošām piepūšamajām atrakcijām parādītos marķējums, kas apliecinātu, ka to izmantošana atbilst visām prasībām.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas