PTAC brīdina: Ziemassvētku laikā neuzķeries uz maldīgiem izpārdošanu trikiem

2 komentāri

Kad straujiem soļiem tuvojas Ziemassvētki, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) vēlas vērst patērētāju uzmanību un sniegt padomus, kas šajā svētku laikā un dāvanu pirkšanas drudzī jāņem vērā, lai šķietamās cenu atlaides un izpārdošanas nebūtu tikai maldīgs triks.

PTAC preču un pakalpojumu cenu norādīšanā izstrādājis vadlīnijas, kas stāsies spēkā no nākamā gada pirmā janvāra.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

To mērķis ir sniegt plašāku skaidrojumu un ierobežojumus tādām problēmām kā mākslīga cenu paaugstināšana īsi pirms atlaižu vai izpārdošanu izsludināšanas, nepatiesas informācijas sniegšana par piemērotajām atlaidēm, dažādu apzīmējumu nepamatota izmantošana, piemēram, outlet cenas, zemākās cenas garantija un citiem ar cenu norādīšanu saistītiem aspektiem.

Šodien PTAC rīkos atklātu diskusiju par cenu norādīšanas situāciju, gan arī par jauno vadlīniju ieviešanu praksē.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Gunta Vantere
  0

  Gunta Vantere

  Marta, vai tad nesaproti kad tas ir marketinga triks. Itka atlaide ir bet tomer nav, ja prece maksa piemeram 5 eiro, uz atlaidem ari vina bus 5 eiro, BET nosvitrota cena bus piemeram 8 vai pat 9 eiro.Ja piemeram melnaja piektdiena ASV var tiesam preces dabut par loti zemu cenu, tad seit neka tada nav un NEKAD nebus.Vini doma kad var cakaret cilvekus, bet ir cilveki kas REDZ un ZIN ka tas viss notiek.

  14.12.2015 18:39

 • marta
  0

  marta

  Brīnumu lietas notiek ar torti "Cielaviņa"Visu laiku torte maksā no 7-8eiro.Tagad `pēkšņi tortei parādās cena 11 ar centiem.Cena tiek nosvītrota,parādās jaunā cena 8 eiro. Cik patiesībā tad maksā torte "CIELAVIŅA"?

  14.12.2015 12:17

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas