Prieku par kokļu koncertu aizēno lielais ”aiz svītras” palikušo lauku ansambļu skaits

0 komentāri

Visu nedēļu esam sekojuši līdzi, kā skolēnu Dziesmu un deju svētkos klājas dziedātājiem, dejotājiem un pūtējiem. Nu pienākusi arī koklētāju kārta. Vakar vakarā Rīgā Lielajā ģildē notika iespaidīgs kokļu mūzikas koncerts. Nedaudz prieku aizaino vien tas, ka daudzi koklētgribētāji piedalīties nevarēja – vietas Lielajā ģildē esot pamaz.

Kokļu skaņas līdz šim varēja baudīt tikai lielajos Dziesmu svētkos, bet nu arī skolēniem bija organizēts atsevišķs kokļu koncerts, kas piektdienas vakarā stāvgrūdām piepildīja Lielo ģildi. Tik tiešām stāvgrūdām, jo vietas uz skatuves bija tik maz, ka instrumenti bija sastumti cieši, cieši kopā.

Kā jau skolēnu koncertā, tajā bija piedomāts pie citāda, modernāka kokles pasniegšanas veida, apspēlējot tagad tik populāros skārienjutīgos telefonus un salīdzinot tos ar instrumentu, no kura ar pieskāriena palīdzību var ievibrēt klausītāju sirdis.

Kolkas meitenēm šī bija pēdējā iespēja piedalīties skolēnu Dziesmu svētkos, jo viņas šogad absolvējušas vidusskolu. Taču ansambļa vadītājai prieku par koncertu aizēno rūgtums, ka šurp nevarēja atbraukt viņas mazākie, 7 un 8 gadus vecie koklētāji. Kolka ir starp tām retajām pilsētām Kurzemē, kur iespējams mācīties kokli, un mūzikas skola nešķiro. Bērnu ir maz, tāpēc ņem visus gribētājus.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Kristīne Ojala gan atbild, ka lielākas koncertzāles par Lielo ģildi Rīgā nav, savukārt iepriekšējos Dziesmu svētkos, kad vietas pietika visiem koklētājiem, koncerts tomēr bijis vājāks.

Savukārt tiem, kas palikuši aiz svītras, organizatore novēl nākamajiem svētkiem gatavoties vēl cītīgāk.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas