Prieku par kokļu koncertu aizēno lielais ”aiz svītras” palikušo lauku ansambļu skaits

0 komentāri

Visu nedēļu esam sekojuši līdzi, kā skolēnu Dziesmu un deju svētkos klājas dziedātājiem, dejotājiem un pūtējiem. Nu pienākusi arī koklētāju kārta. Vakar vakarā Rīgā Lielajā ģildē notika iespaidīgs kokļu mūzikas koncerts. Nedaudz prieku aizaino vien tas, ka daudzi koklētgribētāji piedalīties nevarēja – vietas Lielajā ģildē esot pamaz.

Kokļu skaņas līdz šim varēja baudīt tikai lielajos Dziesmu svētkos, bet nu arī skolēniem bija organizēts atsevišķs kokļu koncerts, kas piektdienas vakarā stāvgrūdām piepildīja Lielo ģildi. Tik tiešām stāvgrūdām, jo vietas uz skatuves bija tik maz, ka instrumenti bija sastumti cieši, cieši kopā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā jau skolēnu koncertā, tajā bija piedomāts pie citāda, modernāka kokles pasniegšanas veida, apspēlējot tagad tik populāros skārienjutīgos telefonus un salīdzinot tos ar instrumentu, no kura ar pieskāriena palīdzību var ievibrēt klausītāju sirdis.

Kolkas meitenēm šī bija pēdējā iespēja piedalīties skolēnu Dziesmu svētkos, jo viņas šogad absolvējušas vidusskolu. Taču ansambļa vadītājai prieku par koncertu aizēno rūgtums, ka šurp nevarēja atbraukt viņas mazākie, 7 un 8 gadus vecie koklētāji. Kolka ir starp tām retajām pilsētām Kurzemē, kur iespējams mācīties kokli, un mūzikas skola nešķiro. Bērnu ir maz, tāpēc ņem visus gribētājus.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Kristīne Ojala gan atbild, ka lielākas koncertzāles par Lielo ģildi Rīgā nav, savukārt iepriekšējos Dziesmu svētkos, kad vietas pietika visiem koklētājiem, koncerts tomēr bijis vājāks.

Savukārt tiem, kas palikuši aiz svītras, organizatore novēl nākamajiem svētkiem gatavoties vēl cītīgāk.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas