Prezidenta vizītē Somijā viens no galvenajiem sarunu tematiem – Krievija

0 komentāri

Teju visu savu pirmo pilnvaru termiņu veltot Kaukāza, Kaspijas un Centrālāzijas reģiona apmeklējumiem, Valsts prezidents Andris Bērziņš pievērsies Skandināvijai. Kopā ar plašu uzņēmēju delegāciju viņš šodien ieradies vizītē Somijā. Viens no galvenajiem sarunu tematiem – Krievija. Abas valstis – Somija un Latvija līdz šim Krievijā bija atradušas noietu savām precēm.

Tāpat kā Latvijai, arī Somijai Krievija bija starp trim lielākajiem eksporta tirgiem. Abas valstis arī robežojas ar Krieviju – varētu likties, ja jau ir tik daudz kopējā, tad līdzīgām vajadzētu būt arī nostājām, sankciju jautājumā, līdzīgai izpratnei par ģeopolitisko situāciju, taču pēdējais gads ir apliecinājis, ka mēs tomēr neesam uz viena viļņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēl dzelzs priekškara periodā, kad Latvija atradās PSRS sastāvā, Somijas attiecības ar lielo kaimiņu bija saistītas ekonomiski. Tām bija arī politiskā dimensija – ziemeļvalsts PSRS teju nekad nekritizēja.

Arī, tagad, lai arī Somija neiestājās pret sankciju noteikšanu Krievijai, tās pozīcija, nereti ir nogaidoša.

Tiekoties Latvijas un Somijas prezidentiem, sarunas, protams, nav tik tiešas. Viņi abi pārstāv Eiropas Savienības kopējo nostāju, un prezidents Sauli Nīnisto īpaši uzsvēra, ka arī viņa valsts joprojām to turēs. Prezidenti arī pauda cerības, ka Grieķija, kas uzreiz pēc vēlēšanām skeptiski izteikusies pret papildus sankciju noteikšanu Krievijai, ar jau tuvākājā laikā lēmumu mainīs un būs kopā ar pārējām 27 valstīm.

Otrs liels bloks, protams, ir Ukraina.

Neskatoties uz pieaugošo apdraudējumu, Somija joprojām gan nedomā atteikties no militārās neitralitātes.
Proti, dalības NATO. Kā atzina Sauli Nīnisto – neesot ne politiska atbalsta, ne sabiedrības pieprasījuma.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas