Pretēji valdībā lemtajam, neparedz iespēju nodarbināt patvēruma meklētājus

0 komentāri

Lai patvēruma meklētāji varētu saturīgi pavadīt laiku un turklāt arī nopelnītu, valdība bija uzdevusi mainīt izmitināšanas centra Mucenieki iekšējās kārtības noteikumus, dodot iespēju viņus nodarbināt.

Ir tapis jauno noteikumu projekts, taču, pretēji valdībā lemtajam, darba iespējas tomēr netiek paredzētas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mucenieku iemītniekiem tiek organizētas mācības, piemēram, latviešu valodas kursi un rīkotas dažādas ekskursijas. Taču strādāt ir liegts, kamēr nav piešķirts bēgļa statuss un izmitināšanas centrs pamests. Patvēruma meklētāju pienākumos ir vien piedalīšanās Mucenieku centra un tā apkārtnes uzkopšanas darbos.

Valdībā apstiprinātais rīcības plāns paredz šo situāciju mainīt. Saskaņā ar to jānodrošina iespēja nodarbināt patvēruma meklētājus, kas viņiem ļautu arī nopelnīt. Atalgojums tiktu maksāts, izmantojot Eiropas Savienības finansējumu. Tagad Mucenieku iemītniekiem jāiztiek ar 2,15 eiro dienā.

Patvēruma meklētājiem pirmajos trīs Muceniekos pavadītajos mēnešos visa uzmanība jāvelta mācībām un veselības aprūpei, nevis strādāšanai. Plašāk esošo situāciju LNT Ziņām skaidro Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Santa Jonāte.

Video

Toties par vienu ierobežojumu jaunajos noteikumos kļuvis mazāk – svītrots aizliegums patvēruma meklētājiem necenzēti lamāties.

Vaicāta, kāpēc tā, Jonāte LNT Ziņām norāda, ka aizliegums necenzēti lamāties svītrots, lai nedublētu esošu normu, kas paredz – Mucenieku iemītniekiem ir korekti jāuzvedas.

Lai jaunie noteikumi stātos spēkā, tie ir jāapstiprina valdībai. Plašāk par šo un citiem tematiem – LNT Ziņās plkst. 20.00!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas