Uzsākts kriminālprocess par kara nozieguma attaisnošanu un valsts simbola zaimošanu

2 komentāri

Drošības policija (DP) vienam no partijas Par dzimto valodu! līderiem Illarionam Girsam piemērojusi statusu “persona, pret kuru sākts kriminālprocess”, informē DP.

Kriminālprocess sākts pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par genocīda, noziegumu pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu, kā arī par valsts simbolu zaimošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

DP norādīja, ka kriminālprocess sākts par internetā ievietotu publikāciju, kurā Girss cita starpā publiski noliedzis Latvijas okupācijas faktu un ierakstījis teikumus, kas, iespējams, norāda uz valsts simbola zaimošanu.

Girsam kriminālprocesā drošības līdzeklis nav piemērots. Nekāds statuss šajā kriminālprocesā nav piemērots citam partijas Par dzimto valodu! līderim Jevgēņijam Osipovam, kura dzīvesvietā Liepājā DP vakar saistībā ar šo lietu veica kratīšanu. Osipovs vakar norādīja, ka Girss esot deklarēts pie Osipova, taču viņa faktiskā dzīvesvieta ir citur, kur arī esot notikusi kratīšana.

Jau ziņots, ka pret Osipovu sākts kriminālprocess par valsts karoga zaimošanu. Liepājas tiesa šo lietu turpinās izskatīt 2015.gada 29.janvārī.

Apsūdzība liecina, ka Osipovs 2013.gada 12.novembrī sociālajā tīklā, pievienojot zaimojošus komentārus krievu valodā, publicēja Latvijas valsts karoga attēlu, kas lietots dekoratīvos nolūkos un kuram saskaņā ar likumu ir valsts simbola statuss. Kā norāda prokuratūra, ar šādu savu rīcību, minēto tekstu ievietojot tīmeklī vietnē, kas ir pieejama tūkstošiem reģistrēto lietotāju, Osipovs publiski zaimojis karogu kā Latvijas valsts simbolu.

Toreiz Osipovs 2013.gadā valsts svētku laikā sociālajā vietnē Facebook ierakstīja, ka viņa meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu figņu. Lentītes skolēniem dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam izmantot pie apģērba lentīti “puvušu asiņu krāsā”. Osipova izteikumi izraisīja plašu nosodījumu sociālajos tīklos.

Kriminālprocesu par Osipova rīcību sāka DP.

2 komentāri

TOP komentāri

 • erix
  0

  erix

  Girs ir nelabojams pe....s,pēc viņa ģērbšamās stila.Bet kā attieksmi pret Latviju ,viņš sen būtu izraidāms,vai arī ieliekams aiz restēm.Kāpēc mūsu drošības policijas skatās uz tādiem ""girsiem"" tik humāni.Tādas Latvijai nevēlamas personas,ārā,padzīt ar sūdainu koku.

  27.02.2015 18:25

 • agirs
  0

  agirs

  Pilnībā atbalstu. Šī persona ir ļoti nevēlama Latvijai.

  17.12.2014 20:04

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas