Zinātniekiem nav kopīga viedokļa par to, kādam jābūt nākamajam Valsts prezidentam

0 komentāri

Kādam jābūt nākamajam Valsts prezidentam? Par to šodien sprieda zinātnieki. Diskusija atklāja, ka viņiem nav vienotas atbildes uz gada aktuālāko jautājumu Latvijas politikā. Tika nosaukta vesela virkne prasību, kādai jābūt valsts augstākajai amatpersonai, taču izskanēja arī aicinājums pat apsvērt prezidenta amata likvidēšanu. 

Valstsvīrs ar dziļām vēstures, politikas un juridiskajām zināšanām, kurš spēj orientēties iekšpolitikā un ārpolitikā, kā arī brīvi pārvalda vairākas svešvalodas. Tādam ir jābūt nākamajam Valsts prezidenam akadēmiķa, bijušā ārlietu ministra Georga Andrejeva ieskatā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vai kāds atbilst šādām prasībām – zinātnieki neviena kandidāta vārdu nenosauca. Vienīgi bijušais tiesībsargs Romāns Apsītis lika saprast, ka piemērotākais amatam būtu Egils Levits, kuru viņš salīdzināja ar prasmīgu namdari.

Savukārt politologs Ivars Ījabs diskusijas dalībniekus aicināja nepārspīlēt prezidenta lomu Latvijas politikā.

Un Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis pat aicināja apsvērt, paša vārdiem — ķecerīgu ideju — visu varu uzticēt premjerministram, bet prezidenta amatu vispār likvidēt.

Diskusija Zinātņu akadēmijā notika, atsaucoties Nacionālās apvienības aicinājumam, kura pirms prezidenta amata kandidāta nosaukšanas izvēlējusies uzklausīt dažādu sabiedrības pārstāvju viedokļus.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas