Viņķele: Grūtības Vienotībā sākās pēc Dombrovska aiziešanas

0 komentāri

”Var ironizēt par to, ka Valdis Dombrovskis bija grāmatvedis, taču viņam bija konkrēts redzējums par politikas virzību un misijas apziņa – pārvarēt krīzi,” intervijā raidījumam 900 sekundes sacīja Vienotības pārstāve Ilze Viņķele.

Viņa atzīst, ka ”grūtības partijā sākās pēc Dombrovska aiziešanas”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vienotība – triju partiju apvienība

Partija Vienotība savulaik veidojās no partijām Jaunais laiks, Sabiedrība citai politikai un Pilsoniskā savienība, ko veidoja cilvēki, kuri savulaik bija atšķēlušies no Jaunā laika. Partija ir dibināta 2011. gada 6. augustā Valkā.

Pirms partijas izveidošanas Vienotība darbojās kā apvienība. Jau 2009. gada augustā partijām Jaunais laiks, Sabiedrība citai politikai un Pilsoniskā savienība vienojās par spēku konsolidēšanu apvienības izveidošanai 10. Saeimas vēlēšanām.

Apvienības mērķis bija radīt jaunu politisku kultūru Latvijā. Par tās pamatvērtībām tika nosaukta godīga, atbildīga un kompetenta politika un politiķi, kas strādā sabiedrības interesēs.

Piecus gadus – varas partija

Patlaban Vienotībā ir vairāk nekā 2,5 tūkstoši biedru, to kopumā veido 51 reģionālā nodaļa, kā arī partijas Jaunatnes organizācija. Tā ir pārstāvēta 67 Latvijas pašvaldībās – sešās pilsētās un 61 novadā. 11 pašvaldībās partijas pārstāvji ir domes vadītāji, 14 – priekšsēdētāju vietnieki.

Kopš pirmā kongresa 2011. gada novembrī partijas Vienotība valdes priekšsēdētāja ir bijusi Solvita Āboltiņa. Viņa bija arī apvienības Vienotība priekšsēdētāja no 2011. gada marta, nomainot šajā amatā Ģirtu Valdi Kristovski.

Vienotība pēdējos piecus gadus Latvijā bijusi varas partija, kopš 2009. gada 12. marta, kad valdību sāka vadīt Valdis Dombrovskis, kurš toreiz darbojās kā Jaunā laika pārstāvis. Pēc tam, kad pēc Zolitūdes traģēdijas viņš atkāpās no amata, valdības vadību uzņēmās cita Vienotības pārstāve – Laimdota Straujuma. Viņa saglabāja amatu arī pēc 12. Saeimas vēlēšanām šogad.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas