Vienotības ētikas komisijas ieteikums izslēgt biedru Juri Vidiņu radījis šķelšanos partijā

0 komentāri
Vienotības ētikas komisijas ieteikums izslēgt biedru Juri Vidiņu radījis šķelšanos partijā
FOTO: LETA

Vakar, 9. februārī, līdz vēlam vakaram Vienotības ētikas komisija un pēc tam arī valde sprieda, kā sodīt partijas Viļānu nodaļas vadītāju Juri Vidiņu par Vienotības vadībai veltītiem neglaimojošiem izteikumiem. Vispirms viņš publiski darīja zināmu Zaķa balsu pirkšanas skandālu, bet vēlāk ģenerālsekretāram Kamparam vaicāja, vai viņš ir Kremļa rupors. Ētikas komisijas lēmums – izslēgt pļāpīgo biedru – radījis šķelšanos partijā.

Pulkstenis nāca pusastoņi vakarā, kad Vienotības valdes sēdes durvis beidzot vērās un pie pacietīgākajiem mediju pārstāvjiem iznāca Ētikas komisijas vadītājs. Vairāku stundu garumā pieņemts lēmums – ieteikt valdei tomēr atbrīvoties no Jura Vidiņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ētikas komisijas acīs Vidiņa vainu pastiprina tas, ka viņš Kamparu ar Kremļa ruporu salīdzinājis publiski, taču, kā atklājas, tas noticis partijas iekšējā sarakstē, turklāt ticis formulēts nevis kā apgalvojums, bet gan – jautājums.

Vienotības aizkulisēs spriež, ka bijis vien vajadzīgs iegansts, lai no neērtā biedra atbrīvotos. Zem ieteikuma ”Vidiņu izslēgt” stāv visu deviņu komisijas locekļu vārdi, taču, kā mums zināms, vismaz trīs no viņiem bijuši pret šādu izrēķināšanos. Tostarp arī Jānis Egliņš, kurš pēc vakardienas sēdes paziņoja, ka pamet ētikas komisiju.

Vidiņa meita, par Vienotības dumpinieci uzskatītā Ilze Viņķele, likusi noprast, ka tēva sodīšana patiesībā esot izrēķināšanās ar viņu. Noraidīts arī lūgums pagaidīt līdz martam, kad Vidiņš būs atkopies no muguras operācijas tiktāl, lai atbrauktu uz Rīgu. To zinot, valde tik un tā jautājumu par viņa izslēgšanu skatīs jau nākamnedēļ.

Ja lēmums būs pozitīvs, no partijas aizies arī Egliņš. Kā viņš stāsta, iekšējie opozicionāri Vienotībā esot mazākumā, taču kongresa balsojums par partijas priekšsēdētāju, kur viena trešdaļa atbalstīja Judina, nevis Āboltiņas kandidatūru, esot bijis protests. Un viena trešā daļa nav maz.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas