Vienotībai vajadzīgs restarts, uzskata Straujuma

1 komentārs

Valdošās partijas Vienotība kongress šodien noticis laikā, kad lavīnveida efektu jau sasniegušas runas par drīzu valdības galu. Forumā izskanējusi gan paškritika, gan darāmo darbu saraksts.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma, uzrunājot partijas biedrus, par saviem plāniem atkal bija izvairīga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt partijas līdere Solvita Āboltiņa izteikumos par valdības darbu atkal bija kritiska, taču viennozīmīgi neatbildēja, vai Straujumai ir jāturpina vai nav jāturpina vadīt valdību.

Vienotības kongresa norises datums sakrita ar laiku, kad runas par iespējamu valdības maiņu jau ir sasniegušas lavīnas efektu, taču partijas līderu oficiālajās runās par to varēja dzirdēt maz.

Vienotības priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa vairāk pievērsās tam, ka grūtus laikus piedzīvo viņas vadītā partija.

Tomēr grūti noslēpjamo saspīlējumu Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas attiecībās ar pašas partijas vadību un iespējamo valdības krišanu Vienotības”līderi vairāk komentēja dažādu mājienu un pusvārdu līmenī.

Tā, piemēram, Ministru prezidente uzsvēra, ka viņai Latvija ir svarīgāka par neskaidrām draudzībām, bet valdības sekmīgam darbam būtisks esot partijas valdes un frakcijas atbalsts, ko vajadzētu uzlabot.

Es pieņemu, ka ir daļa klausītāju, kas šajā dienā sagaida kādus skaļus paziņojumus. Es esmu tam gatava, es esmu gatava skaļi paziņot – man ir svarīga šī valsts, man tā ir svarīgāka par amatiem, par neskaidrām draudzībām un attiecību kārošanu. Katras valdības ceļš reiz noslēdzas, un labi, ka tā. Jo esam demokrātiska valsts. Toties Latvija ir tas ceļš, kas nebeigsies nekad. Iesim pa šo ceļu. Ar visu savu atbildību un godaprātu.

Tikmēr Āboltiņa, kura tikusi minēta kā iespējamā nākamā valdības vadītāja, ja Straujuma nolemtu demisionēt, šodien noliedza vēlmi ieņemt dažādus amatus, uzsverot, ka viņas ambīcijas ir “kalpot Latvijai”.

Nepamanīts nepalika tas, ka uzskaitot amatus, kuru ieņemšanu viņa nav apsvērusi, Āboltiņa nepieminēja premjerministra posteni.

Vienotības līdere iepriekš kritizējusi Straujumas vadīto valdību, bet šodien intervijā viņa uzsvēra, ka viens no risinājumiem varētu būt tāds, ka pašreizējas Ministru kabinets turpina strādāt, ja mainīsies tā darba stils. Tas, kas notiks ar valdību, esot atkarīgs no Ministru prezidentes, norādīja Āboltiņa.

Straujuma tikmēr norāda, ka valdības nākotne ir atkarīga no procesiem Vienotībā.

Vienotības līderi gan ir vienisprātis vismaz par to, ka sabiedrība no valdošās partijas sagaida darbus, nevis strīdus.

1 komentārs

TOP komentāri

  • mauglis
    0

    mauglis

    Vienotibu vispar vajaga isvitrot no partijas lauka

    06.12.2015 19:35

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas