Vienotībai ir plāns, kā gāzt Ušakovu

4 komentāri

Gadu pirms pašvaldību vēlēšanām Saeimā sākušās asas diskusijas par izmaiņām vēlēšanu likumā. Vairāki deputāti rosina ļaut balsot arī tiem, kuri attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā nostrādājuši vismaz četrus mēnešus līdz vēlēšanām.

Praksē tas nozīmē to, ka, piemēram, Rīgā strādājošais, bet Mārupē deklarētais pilsonis varētu izvēlēties kur balsot. Neoficiāli izskan, ka šī iniciatīva ir Vienotības mēģinājums vājināt Saskaņas komfortablo dominanci Rīgas domē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Statistika liecina, ka vēlētāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās samazinās. Vienotības deputāti akcentē, ka viņiem ir plāns kā balsotāju skaitu palielināt. Deputāts Vilnis Ķirsis ir sagatavojis izmaiņas likumā, kas paredz ļaut balsot arī tiem, kuri attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā strādā vismaz četrus mēnešus pirms vēlēšanu datuma.

Saeimā šī iniciatīva jau izraisījusi kaismīgas debates. Parlamenta pašvaldību komisijas vadītājs Sergejs Dolgopolovs (Saskaņa) norādīja, ka nav skaidrs, kā vēlētājs pierādīs, ka viņš patiesi strādā šajā pašvaldībā. Dolgopolovs neizslēdz iespēju, ka darba devējs izdarīs spiedienu uz savu padoto un pieprasīs balsot par konkrētu partiju.

Jau izskanējis, ka likumprojekta galvenais mērķis ir gāzt no troņa Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Patlaban daudzi Pierīgas ciematos deklarētie iedzīvotāji strādā Rīgā, un, piešķirot viņiem balsstiesības galvaspilsētā, spēku samērs domē varētu mainīties. Deputāts Vilnis Ķirsis TV3 Ziņām norādīja, ka tāds nebija viņa sākotnējais mērķis. Taču, ja šādu izmaiņu rezultātā Ušakovs zaudēs amatu, viņš itin nemaz nepārdzīvos.

Pirms likumprojekts nonāks Saeimas sēdes darba kārtībā, atbildīgā komisija vēl uzklausīs Pašvaldību savienības un Finanšu ministrijas viedokli. Patlaban izmaiņas vietvaru vēlēšanu kārtībā neatbalsta Zaļo un zemnieku savienības, kā arī Saskaņas deputāti.

Video

4 komentāri

TOP komentāri

 • Pārgudrais
  +1

  Pārgudrais

  Nav destruktīvāku spēku RD par Vienotības tukšpauriem!

  21.02.2016 16:13

 • nata
  +1

  nata

  Izņēmot darbības ar Rīgas Satiksmi, vairāk iebildumu pret Ušakovu nav - skolas un slimnīcas tiek remontētas. parki atjaunoti/izveidoti.

  19.02.2016 05:41

 • Kuzja
  +1

  Kuzja

  Beidzot varēs to nesaimniecisko Rīgas budžeta izzadzēju iztriekt ārā no Rīgas domes!

  10.02.2016 22:49

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas