Vējonis: prezidenta amata kandidātu izredzes ir līdzīgas

0 komentāri

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis par savām izredzēm tikt ievēlētam prezidenta amatā izsakās piesardzīgi. Viņa konkurenti šajā ziņā ir daudz pašpārliecinātāki. Vējonis uzskata, ka pilnīgi visi kandidāti ir cienīgi ieņemt vietu Rīgas pilī, un visiem izredzes ir vienādas.

Sarunās ar Saeimas frakcijām balsot par sevi viņš nav mēģinājis pārliecināt. ”Tā ir deputātu izvēle atbalstīt vienu vai otru kandidātu,” uzskata Vējonis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīt noslēgsies prezidenta kandidātu pieteikšanas termiņš. Līdz šim oficiāli izvirzīti 4 kandidāti – Mārtiņš Bondars, Sergejs Dolgopolovs, Raimonds Vējonis un Egils Levits. Turpinot iepazīstināt ar katru no pieteiktajiem kandidātiem, šodien kārta aizsardzības ministram Raimondam Vējonim, kuru prezidenta vēlēšanām pieteica zaļzemnieki un vienotības līdere Solvita Āboltiņa.

Raimonds Vējonis dzimis Pleskavas apgabalā, Krievijā, Bērnības gadus pavadīja Madonas pusē. Studējis bioloģiju, un ilgus gadus šajā jomā arī strādājis. Savulaik bijis Madonas domes deputāts, savukārt lielajā politikā ienāca 2002. gadā, kļūstot par vides ministru. 2011. gadā ievēlēts Saeimā.

Vējonis ir Latvijas Zaļās partijas un Zaļo un Zemnieku savienības biedrs. Pēdējo gandrīz pusotru gadu viņš ir aizsardzības ministrs, un šo jomu viņš uzskata kā prioritāru arī gadījumā, ja tiks ievēlēts prezidenta amatā.

Prioritāšu saraksta augšgalā Vējonis min Latvijas tautsaimniecības izaugsmes veicināšanu – Latviju kā drošu vidi investoriem. Lai stiprinātu šo jomu viņš izvērstu dialogu ar Saeimu, valdību un uzņēmējiem, kā arī Latviju reklamētu ārvalstu forumos. Tāpat Vējoņa prioritāte ir labklājības celšana valstī – tostarp reģionālo atšķirību likvidēšana pašvaldībās, algu līmeņa izlīdzināšana iedzīvotājiem.

Vējonis uzskata, ka par prezidenta pilnvaru paplašināšanu šobrīd runāt nav nepieciešams, jau ar esošo pilnvarojumu valsts 1. persona var noteikt darba kārtību valstī.

Prezidenta vēlēšanas notiks 3. jūnijā, kad sasaukta Saeimas ārkārtas sēde.

Raimonds Vējonis

1989. gads – Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes absolvents
1994. – absolvējis Tamperes Tehniskās universitātes Ūdens un vides inženierijas institūtu
1987. – 1993. gads – Madonas 1.vidusskolas bioloģijas skolotājs
1996. – 2002. gads – Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktors
2002. – 2011. – vides ministrs

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas