Vējonis pieprasa Straujumai pārņemt VDK izpētes komisiju savā kontrolē

0 komentāri

Apritējis gads kopš Valsts drošības komitejas dokumentu izpētes komisijas izveides. Taču nesaskaņu un likumdošanas nepilnību dēļ komisija joprojām nav vēl sākusi reālu darbību. 

PSRS represīvās iestādes VDK dokumentu izpētes komisijai darbs bija jāsāk gada sākumā. Taču jau no pašā sākuma šo darba grupu vajājušas dažādas nebūšanas. Ar valdības lēmumu un pret zinātnieku gribu no izpētes komisijas izslēgti četri locekļi. Joprojām ir neskaidrības par komisijas pakļautību un piešķirto 250 tūkstoš eiro novirzīšanu līdz zinātniekiem.

Jūnija sākumā Saeimai bija jāpieņem lēmums, par dokumentu izpētes nodošanu Latvijas universitātei, taču deputāti šo jautājumu izņēma no sēdes darba kārtības. Zinātnieki ir pārliecināti, ka politiķi vilcina laiku.

Patlaban čekas dokumentu izpētes komisijas jautājums ir aktualizēts ar jaunu spēku. Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir neapmierināts ar pašreizējo situāciju un pieprasa premjeres Laimdotas Straujumas aktīvāku iesaisti.

Arī premjere neslēpa savu neapmierinātību par Tieslietu un Izglītības ministriju kūtrumu šajā jautājumā.

Atgādinām, ka Straujuma jau iepriekš savā un valdības vārdā atvainojās komisijas vadībai un ekspertiem par kavēšanos ar komisijas izveidi. Viņa piebilda, ka galvenais – ir darbs pie čekas arhīvu izpētes, lai savulaik cietušie cilvēki būtu gandarīti par to, kas paveikts.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas