Vējonis pieprasa Straujumai pārņemt VDK izpētes komisiju savā kontrolē

0 komentāri
Vējonis pieprasa Straujumai pārņemt VDK izpētes komisiju savā kontrolē
FOTO: LETA

Apritējis gads kopš Valsts drošības komitejas dokumentu izpētes komisijas izveides. Taču nesaskaņu un likumdošanas nepilnību dēļ komisija joprojām nav vēl sākusi reālu darbību. 

PSRS represīvās iestādes VDK dokumentu izpētes komisijai darbs bija jāsāk gada sākumā. Taču jau no pašā sākuma šo darba grupu vajājušas dažādas nebūšanas. Ar valdības lēmumu un pret zinātnieku gribu no izpētes komisijas izslēgti četri locekļi. Joprojām ir neskaidrības par komisijas pakļautību un piešķirto 250 tūkstoš eiro novirzīšanu līdz zinātniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jūnija sākumā Saeimai bija jāpieņem lēmums, par dokumentu izpētes nodošanu Latvijas universitātei, taču deputāti šo jautājumu izņēma no sēdes darba kārtības. Zinātnieki ir pārliecināti, ka politiķi vilcina laiku.

Patlaban čekas dokumentu izpētes komisijas jautājums ir aktualizēts ar jaunu spēku. Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir neapmierināts ar pašreizējo situāciju un pieprasa premjeres Laimdotas Straujumas aktīvāku iesaisti.

Arī premjere neslēpa savu neapmierinātību par Tieslietu un Izglītības ministriju kūtrumu šajā jautājumā.

Atgādinām, ka Straujuma jau iepriekš savā un valdības vārdā atvainojās komisijas vadībai un ekspertiem par kavēšanos ar komisijas izveidi. Viņa piebilda, ka galvenais – ir darbs pie čekas arhīvu izpētes, lai savulaik cietušie cilvēki būtu gandarīti par to, kas paveikts.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas