Vējonis nosūta vēstuli ASV prezidentam Obamam

0 komentāri

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nosūtījis vēstuli Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidentam Barakam Obamam.

Tajā viņš norādījis, ka šodien, 23. jūlijā, aprit 75 gadi kopš ASV Valsts sekretāra vietnieka Samnera Velsa deklarācijas par Baltijas valstu neatkarību parakstīšanas. Vēstulē R. Vējonis B. Obamam izteicis pateicību ASV par nelokāmo atteikšanos atzīt Baltijas valstu iekļaušanu Padomju Savienībā 1940. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēstulē Valsts prezidents akcentē, ka Latvijai ASV nostāja bijusi būtiska gan tobrīd, gan tagad, atbalstot Latvijas un Baltijas valstu brīvību līdz pat mūsdienām un, norādot, ka Velsa deklarācijai bijusi pozitīva ietekme uz starptautisko notikumu gaitu, tādējādi iedrošinot citas valstis aizstāvēt principus, kas ir pasaules miera un starptautiskās kārtības pamatā. Viņš raksta, ka šī deklarācija akcentēja Latvijas okupāciju kā jautājumu, kam bija nepieciešama starptautiskās sabiedrības uzmanība un kas vienlaikus ilgtermiņā veicināja tik ļoti nepieciešamo atbalstu Latvijas brīvībai un sagatavoja ceļu uz iespējamo atgriešanos Eiroatlantiskajā valstu saimē.

Rakstot ASV prezidentam, Raimonds Vējonis akcentē:

Pēc trīs gadiem svinēsim Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienu un, neskatoties uz Latvijas nemierīgo vēsturi 20. gadsimtā, mēs varam ar lepnumu teikt, ka mūsu diplomātiskās saites saglabājās ciešas šajā laika posmā. Latviešu tauta vienmēr atcerēsies, kā ASV saglabāja ticību tai grūtos un nedrošos laikos, un šīs atmiņas sekmē savstarpējās draudzības stiprināšanu. Mēs varam redzēt, ka gadu gaitā veidojusies draudzība atspoguļojas šodienas aktīvā un intensīvā politiskajā dialogā, ciešā starptautiskā sadarbībā, ilgstošā atbalstā un ikdienas komandas darbā.

Runājot par situāciju reģionā, Valsts prezidents raksta: “Notikumi pēdējā pusotra gada laikā ir parādījuši, ka ilgstošu mieru Eiropā nevajadzētu uzskatīt par pašsaprotamu. Latvija augstu vērtē stingro ASV reakciju uz Krievijas agresiju Ukrainā un veidu, kādā ASV ir aktīvi strādājusi sabiedroto aliansē, nodrošinot atkārtotus drošības garantiju pasākumus, kas dod labumu visām NATO valstīm Austrumeiropā, tostarp Baltijas valstīm.”

Vēstulē Raimonds Vējonis arī pateicas ASV prezidentam par apsveikumu viņam, stājoties Latvijas prezidenta amatā, apliecinot, ka viņš ar savu darbu veicinās sadarbības starp Latviju un ASV izaugsmi gan divpusējā, gan daudzpusējā līmenī.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas