VDK dokumentu izpētes komisiju nodot neatkarīgai zinātnieku institūcijai

0 komentāri

Pirms stundas noslēgusies Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas tikšanās ar Satversmes aizsardzības biroja, Tieslietu ministrijas un bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu izpētes komisijas pārstāvjiem. Komisijas darbs bija nonācis strupceļā konflikta dēļ, kas radās starp komisiju un to pārraugošo Tieslietu ministriju. Situācijas risināšanā tagad iesaistījusies valdības vadītāja. 

Šīs komisijas darbs ir valstiski svarīgs ne tikai tāpēc, ka tā sniegs savus zinātniskos komentārus par VDK dokumentiem, bet galvenokārt, jo tieši šī valdības komisija pēc trim gadiem Ministru kabinetam rekomendēs, ir vai nav beidzot jāpublisko VDK aģentu kartotēka jeb tā dēvētie čekas maisi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šodien visas puses ir vienojušās, ka lai atrisinātu pašreizējo konfliktu, ir nepieciešams komisijas pārraudzību no Tieslietu ministrijas nodot neatkarīga zinātniska institūta pārraudzībā.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Diskusijas bija garas, bet draudzīgas, es gribu teikt. Mums visiem pilnīgi skaidrs, ka šī komisija, kas pēta pagātni, tai jābūt ārpus politiskās ietekmes. Un es personīgi un arī kolēģi ir gatavi, faktiski tā ir vienošanās – komisijai ir jābūt neatkarīgai. Vai tas būtu Vēstures institūts vai Zinātņu akadēmija, bet droši vien Vēstures institūts. Pirmdien mums būs koalīcijas padomē jāvienojas tehniski, kā mēs to varam izdarīt, jo pie šī brīža likuma mēs nevaram nodot šo kopējo darbu Vēstures institūtam, piemēram. Līdz ar to mums jāmeklē tie tehniskie risinājumi, kā to izdarīt.

Tātad, lai bijušās VDK dokumentu izpētes komisiju nodotu zinātniskas institūcijas pārziņā, iespējams, būs nepieciešams mainīt likumu. Savukārt pašreizējais komisijas vadītājs Kārlis Kangeris, kurš iepriekš bija paziņojis, ka darbu komisijā pametīs, tagad nolēmis tomēr turpināt vadīt čekas dokumentu izpēti.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas