Valsts prezidenta veselība uzlabojas; valstij būtiski darbi netiek kavēti

0 komentāri
Valsts prezidenta veselība uzlabojas; valstij būtiski darbi netiek kavēti
LETA

Valsts prezidentu ārstējošie ārsti pauž, ka Raimonda Vējoņa veselības stāvoklis uzlabojas, savukārt Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji apgalvo, ka valstī prezidenta slimības dēļ darbi būtiski netiek kavēti.

Šodien, 21. janvārī, notika Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces un Valsts prezidenta kancelejas vadītāja Gunta Puķīša tikšanās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikšanās laikā valsts amatpersonas pauda gandarījumu par jaunākajām ziņām, kuras par Valsts prezidenta veselības uzlabošanos snieguši viņu ārstējošie ārsti. Saeimas priekšsēdētāja lūdza nodot Valsts prezidentam sveicienus, vēlot drīzu izveseļošanos.

“Mēs esam priecīgi, ka Valsts prezidents ir pamodies pēc sekmīgi veiktās operācijas un sāk atgūt spēkus, turpinot atveseļošanos,” atsaucoties uz Stradiņa slimnīcas ārstu sniegto jaunāko informāciju, uzsver Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Guntis Puķītis. “Vēlos pateikties ikvienam par daudzajām labajām domām un izturības vēlējumiem, kas ir nozīmīgs atbalsts Raimondam Vējonim un viņa ģimenei!”

Tikšanās laikā valsts amatpersonas arī pārrunāja aktuālos dienas kārtības jautājumus, kā arī valsts institūciju sadarbību un informācijas apmaiņu Valsts prezidenta slimības laikā.

Valsts amatpersonas bija vienisprātis, ka šobrīd, kopīgi sadarbojoties, Saeima, Ministru kabinets un Valsts prezidenta kanceleja spēj reaģēt uz visiem notikumiem valstī un risināt visus aktuālos jautājumus.

Kā zināms, pamatojoties uz Valsts prezidenta 2016. gada 19. janvāra paziņojumu Nr. 2 par Valsts prezidenta vietas izpildīšanu, no 2016. gada 20. janvāra Valsts prezidenta vietu viņa slimības laikā līdz turpmākam Valsts prezidenta paziņojumam izpilda Saeimas priekšsēdētāja. Saeimas priekšsēdētājas pilnvaru apjomu, izpildot Valsts prezidenta vietu, nosaka Latvijas Republikas Satversmes 52. panta otrais teikums.

Šajā laikā, līdzīgi kā Valsts prezidentam atrodoties atvaļinājumā vai ārpus valsts robežām, Saeimas priekšsēdētāja pilda tikai tos Valsts prezidenta amata pienākumus, kuru izmantošana nav atkarīga no Valsts prezidenta ieskata un gribas. Šādi pienākumi, piemēram, ir likumu izsludināšana un likuma publicēšanas apturēšana uz diviem mēnešiem, ja to prasa viena trešā daļa Saeimas locekļu.

Valsts prezidenta dienas kārtība pašreiz ir aktualizēta atbilstoši situācijai, nodrošinot to, ka netiek kavēti kādi valstij būtiski darbi.

Kā zināms, ar Valsts prezidenta 2016. gada 13. janvāra rīkojumu par Ministru kabinetu, Māris Kučinskis ir aicināts sastādīt Ministru kabinetu. Valsts prezidents ir izteicis pārliecību, ka Māra Kučinska vadībā ir iespējams izveidot rīcībspējīgu un stabilu valdību.

Valdības veidošanas gaitā Raimonds Vējonis ir konsekventi aicinājis Saeimā pārstāvētās politiskās partijas sarunās būt konstruktīvām, apdomīgām un uz rezultātu vērstām, lai valdību varētu apstiprināt tuvākajā laikā.

Lai jaunā valdība varētu uzsākt darbu, nepieciešams saņemt Saeimas vairākuma uzticību. Tāpēc jaunā Ministru kabineta apstiprināšana šobrīd ir Saeimā pārstāvēto politisko partiju un Saeimas atbildība. Līdz jaunās valdības apstiprināšanai darbu turpina Laimdotas Straujumas vadītais Ministru kabinets.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas